ГОТОВЫЕ курсовые работы

(097) 64 94 232,   (093) 6000 191
Ваше имя  
Эл. почта  
Мобильный телефон  
Тема курсовой работы  
Сучасні інформаційні технології в туризміСучасні інформаційні технології в туризмі

Сучасні інформаційні технології в туризмі


Перелік тем курсових робіт, що розміщені на цій сторінці (перейдіть за посиланням):


1.1. Сутність та поняття сучасних інформаційних технологій в туризмі

Сучасна індустрія туризму є однією з пріоритетних галузей національної економіки, бізнесу, культурного й духовного життя країни. Одним з напрямків розвитку туристичної галузі є активізація просування регіонального туристичного продукту на внутрішньому і на міжнародному ринках туристичних послуг, підвищення якості та ефективності інформаційної інфраструктури. На сьогоднішній день туризм став явищем, що увійшло у повсякденне життя майже третини населення планети. Більше того, на початку XXI ст. туризм за обсягами доходу справедливо посів третє місце серед інших галузей. В багатьох країнах туризм є основним джерелом прибутків.

Інформаційна технологія - це представлене у формалізованому вигляді концентроване вираження наукових знань, відомостей і практичного досвіду, що дозволяє раціональним образом організувати той або інший досить часто повторюваний інформаційний процес. При цьому досягається економія витрат праці, енергії або матеріальних ресурсів, необхідних для реалізації даного процесу. Саме про це йде мова у курсовій роботі на тему – Сучасні інформаційні технології в туризмі.

Як загальний критерій ефективності будь-яких видів технологій можна використати економію соціального часу, що досягається в результаті їхнього практичного використання. Ефективність цього критерію особливо добре проявляється на прикладі інформаційних технологій. Необхідність, економії соціального часу орієнтує нашу увагу, в першу чергу, на технології, що пов'язані з найбільш масовими інформаційними процесами, оптимізація яких повинна дати найбільшу економію соціального часу саме завдяки їх широкому й багаторазовому використанню.

Аналізуючи роль і значення інформаційних технологій для сучасного етапу розвитку суспільства, можна зробити цілком обґрунтовані висновки про те, що ця роль є стратегічно важливою, а значення цих технологій у найближчому майбутньому буде швидко зростати. Саме цим технологіям належить сьогодні визначальна роль в області технологічного розвитку держави. Аргументами для цих висновків є ряд унікальних властивостей інформаційних технологій, які й висувають їх на пріоритетне місце стосовно виробничих і соціальних технологій. Найбільш важливі із цих властивостей, приводяться нижче.

Щоб отримату курсову роботу на тему -
Сучасні інформаційні технології в туризмі,
заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

План до курсової роботи:

Сучасні інформаційні технології в туризмі


Організація кредитування в банку АППБ Аваль


План до курсової роботи:

Організація кредитування в банку АППБ Аваль

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Організація кредитування в банку АППБ Аваль,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1 Сутність кредиту та принципи кредитування

Кредитна система — це база, на якій будуються всі економічні відносини у суспільстві. Нині в Україні сформовано лиш одну складову кредитної системи — банківську. Інша ж її складова — сукупність кредитних відносин, здійснюваних банками та небанківськими кредитними організаціями, — перебуває в процесі становлення. Його перебіг в Україні складний. Центральний і комерційні банки постійно прагнуть удосконалити організацію кредитних відносин в країні, принаймні усунути численні її недоліки. Та оскільки теоретична база і відповідно теоретичне обґрунтування організації кредитних стосунків між банками й позичальниками у нас лише започатковуються, це удосконалення зводиться до постійних змін уже діючих положень, заміни одних інструкцій іншими, що завдає клопоту і працівникам, і клієнтам банків.

Саме для того, щоб повністю і точно розкрити суть та проблеми питання дипломної роботи розглянемо та надамо тлумачення основним економічним поняттям, на яких і побудований процес кредитування.

Кредит як кредитні відносини — економічна категорія, закони його існування — об'єктивні. Будь-який законодавчий документ не може змінити сутності цього явища. Воно не залежить від суб'єктивних суджень людей.

Незважаючи на те, що сьогодні більшість вітчизняних економістів розглядає кредит як економічні відносини (а не як позичку), в статті 5 розділу 2 проекту Закону "Про банківський кредит" подано таке його визначення:

"Банківський кредит — грошові кошти в національній чи іноземній валюті, що надаються кредитодавцем позичальнику на умовах повернення, платності, строковості, забезпеченості і цільового використання (тобто кредит ототожнюється з грошима, які виконують абсолютно інші, не властиві кредиту функції). Звідси випливає, що кошти банківського кредиту після його надання позичальнику є його власністю. Відмітимо, що останнє суперечить Закону України "Про власність", чинному з 15.04.1991 р., в статті 4 якого зазначено: "Власник на свій розсуд володіє, користується і розпоряджається належним йому майном...


Організація міжнародних імпортних операцій підприємства


План до курсової роботи:

Організація міжнародних імпортних операцій підприємства

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Організація міжнародних імпортних операцій підприємства,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Місце та роль міжнародних імпортних операцій в розвитку національного господарства

Ринкова економіка створила широкі можливості для здійснення зовнішньоекономічної діяльності підприємств і організацій усіх форм власності. Будь-яка організація, будь-який громадянин отримав право безпосереднього налагодження зв'язків із закордонними партнерами. Все більш зрозумілим стає те, що залучення в світогосподарські зв'язки – важлива умова повноцінного економічного розвитку, адже створити виробництво, що відповідає найсучаснішим організаційним і технічним вимогам, спираючись тільки на власний досвід, по суті неможливо.

Під імпортом розуміються і статистикою враховуються:

- ввезення в країну товарів іноземного походження безпосередньо з країни-виробника або країни-посередника для особистого споживання, для промислових, будівельних, сільськогосподарських та інших підприємств, для переробки з метою споживання всередині країни або ж з метою вивезення з неї;
- ввезення товарів з вільних зон або приписних складів;
- ввезення з-за кордону раніше вивезених вітчизняних товарів, що не зазнали там переробки. Такий імпорт називається реімпортом. До реімпорту відносяться товари, не продані на аукціоні, повернені з консигнаційного складу, забраковані покупцем тощо;
- ввезення товарів для переробки під митним контролем. Сюди відносяться такі товари, які ввозять до країни для переробки з метою вивезення готової продукції, що містить у собі даний товар у переробленому або зміненому вигляді, наприклад, ввезення оливкової олії для виробництва на експорт сардинових консервів. У цих випадках, як правило, імпортер звільняється від сплати мита при ввезенні товару для переробки його під митним контролем.


Організація обслуговування на житлових поверхах готелю на прикладі ДП Готель Україна


План до курсової роботи:

Організація обслуговування на житлових поверхах готелю на прикладі ДП Готель Україна

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Організація обслуговування на житлових поверхах готелю на прикладі ДП Готель Україна,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Місце розташування, призначення, рівень комфорту, види послуг, місткість, поверховість, типи номерів

Чотиризірковий Готель "Україна" розташований в серці Києва - на Майдані Незалежності, в унікальному місці, де перетинається культурне, політичне та розважальне життя міста. Недалеко від готелю знаходиться Секретаріат Президента України, Кабінет міністрів, Національна філармонія, Софійський собор, Михайлівський Золотоверхий собор, Маріїнський палац і парк, найвідоміші київські театри, нічні клуби і великі торгові центри [19].

Готель «Україна» вже давно став символом Києва. Ця красива будівля гармонійно вписується в загальний вигляд Майдану Незалежності. З її номерів відкривається чудовий вид на такі визначні пам'ятки столиці як Хрещатик, Софійський собор, урядові будівлі і багато іншого.

На сьогоднішній день ця готель Києва по праву є одним з найбільш комфортабельних і престижних в країні. Тут приймають найтитулованіших і відомих гостей зі всього світу. Це політичні діячі, актори театрів і кіно, знамениті і заможні люди. Серед клієнтів готелю багато так само і звичайних туристів, а тому тут є не тільки номери «люкс» а й категорії «напівлюкс» і «стандарт». Ті, хто одного разу побував у готелі «Україна», втім, як і в інших готелях Києва часто повертаються в це місто знову.

Таємниця популярності готелю «Україні» криється в двох складових: європейський комфорт поєднується тут з українською гостинністю.

До послуг гостей 373 комфортабельних номерів, з вікон яких відкривається розкішний вид на центр столиці Всі вони оснащені центральною системою кондиціонування, супутниковим телебаченням, прямим виходом на міжнародну телефонну лінію, електронною системою безпеки і Wi-Fi доступом в Інтернет.

Крім того, готель «Україна» пропонує чудові умови для успішного проведення конференцій, банкетів, ділових зустрічей і нарад. Просторий конференц-зал готелю вміщує до 500 чоловік одночасно, а 4 банкетних зали дозволять приємно провести як діловий обід, так і велику корпоративну вечірку до 1000 чоловік.


Організація операцій з міжнародного туризму


План до курсової роботи:

Організація операцій з міжнародного туризму

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Організація операцій з міжнародного туризму,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Місце і роль міжнародного туризму в зовнішній торгівлі

Останні десятиліття XX — початок XXI ст. стали періодом якісних змін у структурі та джерелах економічного зростання у світі, зумовлених новими потребами та мотивами поведінки людини в інформаційному суспільстві, інтегрованістю міжнародного співтовариства з метою взаємопізнання та взаємозбагачення. Особливого розвитку набула індустрія міжнародних туристичних послуг, стимульована зростанням чисельності та доходів населення в індустріальних країнах, збільшенням часу на відпочинок, значним поліпшенням транспортної інфраструктури. Сучасний міжнародний туризм є одним із найважливіших чинників економічного та соціального розвитку суспільства. Він впливає на темпи економічного зростання, поліпшення показників торгового балансу, зменшення безробіття та стабільність валютного курсу в державі [10, с. 342 ].

У світовому експорті сьогодні туризм займає третє місце. На першому місці нафта і нафтопродукти, що становлять 8,9%, на другому – автомобільна промисловість - 7,7%, третє місце туризму – 7,4% – з його наростаючою динамікою підтверджує прогнози експертів Всесвітньої туристичної організації (ВТО) про те, що ця сфера економіки вже в найближче десятиріччя вийде на перше місце в обсязі світового експорту [49].

Економічне значення міжнародного туризму для тієї або іншої країни — явище складне та унікальне, його аналіз лише за допомогою статистики надходжень і відпливу валюти є відносним і не дає можливості оцінити вплив цієї сфери діяльності на економічне життя у сукупності. Втім, попри зазначене, надходження від міжнародного туризму розглядають як важливий показник його економічного значення.

У багатьох країнах і регіонах туризм є основним джерелом прибутків. За чисельністю працівників індустрія туризму також стала однією з найбільших у світі - в ній зайнято понад 260 млн. чол., тобто кожний 10-й працюючий. Надходження з туристичних подорожей у світовому масштабі становлять понад 500 млрд. доларів США щорічно. Найбільші прибутки отримують країни Західної Європи та США.


Організація постачання сировини, продовольчих товарів та предметів матеріально-технічного призначення до бару вищого класу


План до курсової роботи:

Організація постачання сировини, продовольчих товарів та предметів матеріально-технічного призначення до бару вищого класу

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Організація постачання сировини, продовольчих товарів та предметів матеріально-технічного призначення до бару вищого класу,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Особливості постачання продовольчих товарів, сировини та предметів матеріально-технічного призначення підприємств громадського харчування

Матеріально-технічне постачання призначене для забезпечення підприємств громадського харчування обладнанням усіх видів, кухонного та столового посудом, виробничим, торговельним інвентарем, санспецодежду і форменим одягом, меблями, столовою білизною тощо.

В умовах ринкової економіки та конкуренції централізоване постачання підприємств громадського харчування матеріально-технічними засобами розпалося. Підприємства громадського харчування через відділи постачання або окремих відповідальних працівників самостійно шукають постачальників, укладають договори на постачання матеріальних засобів, без яких неможлива робота підприємств [22, c. 58].

На великих фірмах та підприємствах ресторанного господарства, незалежно від виду власності, створюються відділи постачання, на невеликих підприємствах призначається працівник, відповідальний за організацію постачання. Відділ постачання, як правило, працює самостійно, виконуючи певні функції. При логічному підході до роботи підприємства служба постачання є елементом системи, яка забезпечує проходження матеріального потоку в ланцюзі постачання: виробництво — збут.

Сьогодні навколо великих міст організовані і працюють спеціалізовані господарства з виробництва овочів, фруктів, ягід, теплично-парникові комбінати; функціонує мережа м'ясо-, молочно- і рибопереробних підприємств. Немає проблем з постачаннями гречки, рису, проса, бобів, кукурудзи. Достатньо ефективно працюють консервні заводи, що поряд з імпортними постачаннями забезпечують підприємства ресторанного господарства широким асортиментом нових продуктів харчування, замороженими кулінарними виробами, найрізноманітнішою консервною продукцією [21, c. 414].


Організація продажу непродовольчих товарів у супермаркеті Епіцентр


План до курсової роботи:

Організація продажу непродовольчих товарів у супермаркеті Епіцентр

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Організація продажу непродовольчих товарів у супермаркеті Епіцентр,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

РОЗДІЛ 1. СУТНІСТЬ, ФОРМИ ТА МЕТОДИ ПРОДАЖУ ТОВАРІВ В МАГАЗИНАХ ТА ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ

Роздрібна торгівля є кінцевою ланкою, що замикає ланцюг господарських зв'язків у процесі руху товару від виробників до споживачів. У роздрібній торговельній мережі матеріальні ресурси переходять із сфери обігу в сферу колективного, індивідуального, особистого споживання, тобто стають власністю споживачів. Це відбувається шляхом купівлі-продажу, оскільки покупці купують потрібні їм товари в обмін на свої грошові доходи. Отже, коли товар перетворюється в гроші, створюються стартові можливості для нового циклу виробництва. Звідси випливає, що роздрібну торгівлю слід розглядати в процесі кругообігу всього суспільного продукту, де стадії виробництва, розподілу, обміну та споживання тісно пов'язані між собою [1, с.44].

Роздрібний продаж – акт обміну грошей на товар і послуги, вигідний для сторін. Споживач при обміні прагне придбати необхідний йому товар (послуги) хорошої якості, а роздрібний торговець – прибуток. У процесі здійснення акту купівлі споживач отримує і певне психологічне задоволення, зміцнює або підвищує свій соціальний статус. Купівля сприяє самовираження і самоствердження покупця.

Економічне значення роздрібної торгової мережі полягає у прискоренні руху і реалізації товару, а так само збереження його кількості і якості на всьому шляху від виробництва до споживача. Економічний аспект торгівлі проявляється у величині сукупного суспільного продукту і національного доходу суспільства.

Соціальне значення роздрібної торгової мережі полягає у задоволенні матеріальних, соціальних і побутових потреб членів суспільства, підвищенні рівня життя народу, створення сприятливих умов для всебічного розвитку особистості. Можна сказати, що соціальний аспект роздрібної торгівлі знаходить свій прояв у величині вільного часу трудящих. Таким чином, скорочення витрат часу на придбання товарів і приготування їжі створює необхідні умови для розвитку ринкової економіки, технічного процесу, підвищення продуктивності праці та ефективності суспільного виробництва.


Організація роботи ПР-структури в Міністерстві у справах сім'ї, молоді та спорту України


План до курсової роботи:

Організація роботи ПР-структури в Міністерстві у справах сім'ї, молоді та спорту України

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Організація роботи ПР-структури в Міністерстві у справах сім'ї, молоді та спорту України,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Сутність, принципи та функції ПР

У світовій практиці налічується більше 500 визначень терміну «public relations» (Паблік Рілейшнз). Його найбільш поширений переклад означає: «зв'язки з громадськістю» або «суспільні стосунки». Громадськість – внутрішнє і зовнішнє середовище деякої організації або проекту. Вона розбивається на такі категорії, як персонал, партнери і конкуренти, регулюючі структури, реальні й потенційні споживачі товарів і послуг. Причому товари і послуги можуть бути як матеріальними предметами, так і набувати форми лідерів, програм або ідей. Зв'язки – це дії, направлені на гармонізацію взаємин між елементами середовища, яке покликане робити цілеспрямований вплив на громадську думку в певних інтересах [9, с. 4].

ПР-структури формують залежно від напрямів їх діяльності. Основними організаційними формами у сфері паблік рілейшнз є ПР-фірми, мережеві агентства і вертикально інтегровані групи, а також ПР-підрозділи фірм (організацій), інформаційні підрозділи фірм (організацій), які розв'язують ПР-завдання [15].

Термін «паблік рілейшнз» з'явився відносно недавно, але відразу здобув популярність. Що ж ховається за цим терміном і яку мету ставить перед собою людина або організація, використовуючи ПР у своїй діяльності?

Мета ПР - встановлення двостороннього спілкування для виявлення загальних уявлень або загальних інтересів І досягнення взаєморозуміння, заснованого на правді, знанні та повній інформованості.

ПР-менеджери повинні прокладати мости взаєморозуміння між окремим суб'єктом і його аудиторією або між двома чи більше суб'єктами.

На Заході як у діловому світі, так і в політиці для підтримки репутації в суспільстві приходить на допомогу ПР, С. Блек наводить список сфер використання ПР:


Організація роботи складського господарства овочевого та гарячого цехів японського ресторану вищого класу


План до курсової роботи:

Організація роботи складського господарства овочевого та гарячого цехів японського ресторану вищого класу

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Організація роботи складського господарства овочевого та гарячого цехів японського ресторану вищого класу,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЗАКЛАДУ РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА–РЕСТОРАНУ ВИЩОГО КЛАСУ

Підприємства громадського харчування класифікуються по виконуваних функцій, типами, місцезнаходження підприємства, характером обслуговуваного контингенту, асортименту продукції, що випускається, наценочної категорії і т.д. У структурі підприємств громадського харчування чільне місце займають ресторани. Вони відіграють помітну роль в організації відпочинку населення. Сюди приходять, щоб відзначити ювілей, важливу подію в житті того чи іншого колективу, провести весільне торжество, ділову або офіційну зустріч, просто відпочити в колі близьких людей. Привітно зустріти, швидко та смачно погодувати людей, створити їм всі умови для повноцінного відпочинку - така задача працівників ресторанів.

Ресторан - загальнодоступне підприємство громадського харчування, що надає споживачам широкий асортимент страв складного приготування, в основному за індивідуальними замовленнями. У ресторані високий рівень обслуговування поєднується з організацією відпочинку відвідувачів. Ресторани організують обслуговування з'їздів, конференцій, офіційних вечорів, прийомів, сімейних урочистостей, банкетів, проведення тематичних вечорів.

Залежно від рівня обслуговування і ступеня оснащеності, а також за розмірами націнок підприємства цього типу поділяються на ресторани вищої та першої категорії.

1. До підприємств громадського харчування вищої категорії відносять ресторани, кафе, бари, що відрізняються найбільш високим рівнем обслуговування споживачів, складністю асортименту і реалізованої продукції, а також високим класом архітектурно-художнього оформлення приміщень і досконалим технічним оснащенням.

2. До першої категорії належать підприємства громадського харчування з меншим обсягом послуг, але обслуговування в яких також здійснюється офіціантами. У ресторанах першої категорії організовуються виступи музичних груп.


Організація роботи складського господарства, м'ясо-рибного та холодного цехів креативного ресторану першого класу


План до курсової роботи:

Організація роботи складського господарства, м'ясо-рибного та холодного цехів креативного ресторану першого класу

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Організація роботи складського господарства, м'ясо-рибного та холодного цехів креативного ресторану першого класу,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЗАКЛАДУ РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА – КРЕАТИВНОГО РЕСТОРАНУ ПЕРШОГО КЛАСУ

Підприємства громадського харчування класифікуються по виконуваних функцій, типами, місцезнаходження підприємства, характером обслуговуваного контингенту, асортименту продукції, що випускається, наценочної категорії і т.д. У структурі підприємств громадського харчування чільне місце займають ресторани. Вони відіграють помітну роль в організації відпочинку населення. Сюди приходять, щоб відзначити ювілей, важливу подію в житті того чи іншого колективу, провести весільне торжество, ділову або офіційну зустріч, просто відпочити в колі близьких людей. Привітно зустріти, швидко та смачно погодувати людей, створити їм всі умови для повноцінного відпочинку - така задача працівників ресторанів.

Ресторан загальнодоступне підприємство громадського харчування, що надає споживачам широкий асортимент страв складного приготування, в основному за індивідуальними замовленнями. У ресторані високий рівень обслуговування поєднується з організацією відпочинку відвідувачів. Ресторани організують обслуговування з'їздів, конференцій, офіційних вечорів, прийомів, сімейних урочистостей, банкетів, проведення тематичних вечорів.

Ймовірно, ресторани виникли в Парижі в 18 в., Коли утримувач харчевні Буланже написав на вивісці запрошення підкріпитися в його закладі.

В Україні ресторани з'явилися в кінці 18 ст. Багато хто з них помітно відійшли від свого прямого призначення, ставши своєрідними клубами, центрами суспільного життя.

Залежно від рівня обслуговування і ступеня оснащеності, а також за розмірами націнок підприємства цього типу поділяються на ресторани вищої та першої категорії.

1. До підприємств громадського харчування вищої категорії відносять ресторани, кафе, бари, що відрізняються найбільш високим рівнем обслуговування споживачів, складністю асортименту і реалізованої продукції, а також високим класом архітектурно-художнього оформлення приміщень і досконалим технічним оснащенням


Організація роботи складського господарства, овочевого та гарячого цехів молодіжного кафе


План до курсової роботи:

Організація роботи складського господарства, овочевого та гарячого цехів молодіжного кафе

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Організація роботи складського господарства, овочевого та гарячого цехів молодіжного кафе,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Ресторанне господарство в сучасних умовах

Ресторанне господарство є галуззю основу якої складають підприємства, що характеризуються єдністю форм організації виробництва і обслуговування споживачів і розрізняються за типами і спеціалізацією.

Розвиток ресторанного господарства:

- дає істотну економію суспільної праці завдяки більш раціональному використанню техніки, сировини, матеріалів;
- надає робітникам і службовцям протягом робочого дня гарячу їжу, що підвищує їх працездатність, зберігає здоров'я;
- дає можливість організації збалансованого раціонального харчування в дитячих і навчальних закладах.

Ресторанне господарство було однією з перших господарчих галузей України, що перейшло на ринкові відносини. Після приватизації підприємств змінилася організаційно-правова форма системи ресторанного господарства, з'явилася велика кількість приватних підприємств.

Підприємства ресторанного господарства є чисто комерційними (ресторани, шашличні, вареничні, піцерії, бістро та ін.), але разом з тим розвивається і громадське харчування: їдальні при виробничих підприємствах, студентські, шкільні. З'являються комбінати, фірми, які беруть на себе завдання організації громадського харчування.

Підвищення ефективності ресторанного господарства ґрунтується на загальних для всієї підприємницької сфери принципах інтенсифікації виробництва - досягнення високих результатів при найменших витратах матеріальних і трудових ресурсів, вдосконаленні форм праці та впровадження науково-технічного прогресу. В ресторанному господарстві необхідне удосконалення форм розподілу праці та впровадження досягнень науково-технічного прогресу. До суспільних форм розподілу праці в громадському харчуванні відносяться процеси концентрації, спеціалізації і кооперації [2].