ГОТОВЫЕ курсовые работы

(097) 64 94 232,   (093) 6000 191
Ваше имя  
Эл. почта  
Мобильный телефон  
Тема курсовой работы  
СНІД збудник хвороби та профілактика. Передача вірусу СНІДСНІД збудник хвороби та профілактика. Передача вірусу СНІД

СНІД збудник хвороби та профілактика. Передача вірусу СНІД1.1. Сутність та поняття СНІДу.

ВІЛ - це вірус імунодефіциту людини. Потрапляючи в організм людини, він викликає смертельне інфекційне захворювання, яке носить назву прийняту у міжнародній практиці "ВІЛ-інфекція". Хвороба протікає довго, має кілька стадій, останню з яких з різноманітними клінічними проявами позначають терміном "синдром набутого імунодефіциту" (СНІД). Термін "синдром" позначає сукупність симптомів хвороби. Тому що в кожнім випадку ВІЛ/СНІДу відзначалася глибока поразка імунної системи, а саме її недостатність, у назву уключили визначення "імунний дефіцит"[11]. Саме про це йде мова у курсовій роботі на тему – СНІД збудник хвороби та профілактика. Передача вірусу СНІД.

Перші випадки СНІДу були зареєстровані в 1981 р. у США. Вважають, що в країну його заніс стюард авіакомпанії "Эйр-Канада" Гаэтан Дюга, яка робила рейси в Нью-Йорк, Лос-Анджелес і інші американські міста. Він був активним гомосексуалістом, зустрічався зі своїми партнерами в панах, клубах і саунах. Розслідування, які провели американські лікарі, показало, що він заразив 40 з перших 250 жертв СНІДу в США. М.Дюга назвали "нульовим" пацієнтом. Він вмер у 1984 р. у віці 32 років від "раку гомосексуалістів" - саркоми Капоши.

Хвороба, почавши з декількох випадків у середовищі гомосексуалістів, уже через рік була зареєстрована в 16 країнах у 711 чоловік, через 5 років - у 113 країнах у 72 504 чоловік. У середині 1992 р., за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), у 165 країнах світу зафіксовано більш 500 тис. хворих СНІДом. Близько половини з них уже загинули. Дані за 2007-2008 роки наведені у таблиці 1.1.1. Придбати курсову на тему - СНІД збудник хвороби та профілактика. Передача вірусу СНІД, можна вже сьогодні!.

Щоб краще уявити собі масштаби епідемії СНІДУ нерідко використовують аналогію з айсбергом. Виявлених на сьогоднішній день хворих вважають верхівкою айсберга. Підвідна його частина, найближча до поверхні, умовно позначає нерозпізнану групу хворих і осіб з так називаними СНІД - асоційованими захворюваннями - приблизно 5-6 на кожен розпізнаний випадок.

Щоб отримату курсову роботу на тему -
СНІД збудник хвороби та профілактика. Передача вірусу СНІД,
заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

План до курсової роботи:

СНІД збудник хвороби та профілактика. Передача вірусу СНІД


Стилістичний аналіз оповідання Вільяма Сомерсета Моема Луїза

План до курсової роботи:

Стилістичний аналіз оповідання Вільяма Сомерсета Моема Луїза

Щоб отримату курсову роботу на тему -
Стилістичний аналіз оповідання Вільяма Сомерсета Моема Луїза,
заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1.     Сутність стилістичного аналізу англійського тексту

Стилістика на відміну лінгвістики займається вивченням не одиниць мови, які виразним потенціалом.

Стилістика та лексикологія. Слово може виражати суб'єктивне (позитивнеабо негативне) відношення або оцінку того, хто говорить по відношенню до предмета, явища, якості, або дії, які воно називає. Тобто слово набуває певної емоційно-оцінної конотації, що є сферою стилістики.

Стилістика вивчає виразні ресурси словникового складу мови, займається дослідженням всіх можливих стилістичних імплікацій, принципами використання слів та поєднаннями слів у їхній виразній функції.

Стилістика та фонетика. Фоностилістика (стилістика звуків) показує як окремі звуки, поєднання звуків, ритм, інтонація тощо. можуть використовуватися як виразні засоби та стилістичні прийоми з метою найбільш повно втілити в життя авторський зміст.

Стилістика та граматика. Граматична стилістика розглядає граматичні феномени як виразні мовні засоби, які додають різні емоційні та стилістичні забарвлення висловлюванню, індивідуальні граматичні форми, а також одиниці вищого рівня, в які поєднуються окремі пропозиції.

На стилістику часто покладають завдання:
1. Вивчення експресивних ресурсів різних мовних засобів (лексики, фразеології, морфології, фонетики).
2. описи тієї чи іншої національної форми, як зсередини, так і поза, у порівнянні з іншими національними нормами.

Сутність стилістичного аналізу англійського тексту багато в чому схожа з російською. Нижче наведено приблизну схему стилістичної інтерпретації тексту англійською мовою.

Interpretation of a Text
1. Speak of the author in brief.
- the facts of his/her biography relevant for his/her creative activities
- the epoch (social and historical background)
- the literary trend he/she belongs to
- the main literary pieces (роботи)

 


Стилістичний аналіз промови персонажів п'єси Дж. Б. Прістлі Небезпечний поворот

План до курсової роботи:

Стилістичний аналіз промови персонажів п'єси Дж. Б. Прістлі Небезпечний поворот

Щоб отримату курсову роботу на тему -
Стилістичний аналіз промови персонажів п'єси Дж. Б. Прістлі Небезпечний поворот,
заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Лінгвостилістичні засоби та їх функції у художньому тексті.

Драматичний твір – художній твір, призначений для сценічного втілення. У п'єсах відсутній опис, оповідання, пояснення автора, а характери героїв розкриваються в їх промові, діях та вчинках, у конфліктних ситуаціях, у взаємозв'язках. Основу драми складає дію, що з'являється через конфлікт. Конфлікт лежить у центрі твору та визначає композицію твору. Сюжет драматичного твору відрізняється напруженістю та стрімкістю розвитку, більшою оголеністю конфлікту. Драматичний конфлікт втілюється у поведінці та вчинках героїв, і, насамперед у діалогах, монологах, репліках. Діалог у драмі - основний засіб розвитку дії та конфлікту та основний спосіб зображення характерів. У ньому розкривається зовнішнє та внутрішнє життя персонажів: їх погляди, інтереси,                                             Британський лінгвіст Ендрю Кеннеді, досліджуючи мовні особливості драматичних творів, дійшов висновку, що мова та мова героїв мають те саме значення, що й самі дії персонажів; мова виступає у ролі посередника до думок і почуттів. «Театр – це живий музей мови, діалог персонажів – це діалог мов». [Kennedy, 1975, с.34]. Драматург на відміну від поета або письменника має більшу свободу у виборі стилю твору, і він необмежений у способах використання мови. "Іноді драматург може навіть "створити" свій власний стиль, мову твору", заявляє Кеннеді, наводячи приклад п'єси Бернарда Шоу. [Kennedy, 1975, 38].                                                  Автори використовують поєднання всіх відомих стилів, часто користуються сучасною мовою, інколи ж використовують стиль мови більш раннього періоду часу. Таким чином, мета драматурга – поєднання «старих» та «нових» елементів стилю.                                        У п'єсах часто використовуються як нейтральна лексика, так і розмовна і піднесена. Особливо часто зустрічаються елементи повсякденного мовлення, що не дивно, адже герої творів живуть звичайним життям і їхня мова носить повсякденний характер. Нейтральна лексика - найбільша за кількістю група слів, до якої належать слова, які не несуть жодної додаткової інформації. До літературної лексики ставляться просто літературні слова, архаїзми, терміни, неологізми.

 


Стратегічний менеджмент готельного комплексу

План до курсової роботи:

Стратегічний менеджмент готельного комплексу

Щоб отримату курсову роботу на тему -
Стратегічний менеджмент готельного комплексу,
заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1. Характеристика підприємства готель «Дружба»

Підприємство готельного господарства ТОВ готель «Дружба» є товариством з обмеженою відповідальністю (далі – готель «Дружба»). Розташований за адресою: м. Луганськ, вул. Сороки П.А., 16-та.

Готель "Дружба" - один із найсучасніших та найкращих готелів України. Це торгова марка, яка відома далеко за межами України. Готель "Дружба" неодноразово відзначався багатьма нагородами та відзнаками, серед яких Почесна грамота та Почесний знак Кабінету Міністрів України "За суттєвий внесок у розвиток туризму в Україні та високу якість обслуговування, впровадження нових професійних технологій". Готель нагороджений дипломами переможця та лауреата Всеукраїнської професійної туристичної програми "Кришталевий лелека".

Метою діяльності підприємства є організація та надання громадянам України, держав СНД та іноземним громадянам готельних послуг на комерційній основі та отримання прибутку. Послугами готелю користується чимала частка іноземних гостей, у відсотковому відношенні він становить 40-45% й у останні місяці зберігається тенденція до збільшення.

Готельні послуги, що надаються цим підприємством, відповідають вимогам таких нормативних документів як Закон України “Про захист прав споживачів”; Закон України "Про туризм"; * ДСТУ 4268:2003 "Вимоги до засобів розміщення"; * ДСТУ 4269:2003 "Вимоги до готелів усіх категорій"; Стандарти серії ISO 9000.

Наразі готель "Дружба" приймає гостей з 95 країн світу і є найвідкритішим в Україні для співпраці у сфері організації туризму. За підсумками 2012 року гості з таких країн як Росія, Німеччина, США, Італія, Великобританія, Франція, Австрія, Японія, Нідерланди, Іспанія, Швейцарія є постійними клієнтами готелю "Дружба".

Має 175 номерів на 425 місць, одно-, дво- та тримісні, номери люкс.

Готель бере активну участь у найпрестижніших міжнародних виставках, що дає можливість охопити різні країни світу і зробити детальний аналіз зростання туристичних потоків з тих чи інших країн.

 


Теоретичні засади розвитку діяльності підприємств в Україні

План до курсової роботи:

Теоретичні засади розвитку діяльності підприємств в Україні

Щоб отримату курсову роботу на тему -
Теоретичні засади розвитку діяльності підприємств в Україні,
заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1. Особливості інвестиційної діяльності підприємств України

В умовах перебудови промисловості України всі підприємства мають відношення до інвестиційної діяльності. Закон України "Про інвестиційну діяльність" вважає інвестиціями всі види майнових та інтелектуальних цінностей, що вкладаються в об'єкти підприємницької та інших видів діяльності, внаслідок чого створюється прибуток (дохід) або досягається соціальний ефект.

Отже, під інвестиціями розуміють діяльність із вкладання коштів на відносно тривалий час у виробничі проекти, цінні папери, нерухомість, статутні фонди інших підприємств, колекції, дорогоцінні метали та інші об'єкти, ринкова вартість яких постійно зростає та дає власнику дохід у вигляді відсотків, дивідендів. , прибутків від перепродажу тощо. У загальному розумінні інвестиціями називають дострокове вкладання коштів (на період понад 1 рік).

Інвестиційна діяльність є важливим детермінантом економічного зростання, який відіграє важливу роль у процесі господарювання. Якість життя населення та інші найважливіші характеристики розвитку сучасного суспільства також залежить від темпів економічного зростання країни, тобто від залучення інвестицій. Звідси випливає, що управління інвестиційними процесами на підприємствах, забезпечення їхньої повної віддачі є одним із першочергових завдань як центральних, так і регіональних органів влади. Актуальність теми статті обумовлена тим, що останніми роками, зокрема у 2008 р., показники динаміки інвестиційних процесів почали різко скорочуватися. Тобто, необхідно розробляти нові заходи, які призведуть до активізації інвестиційної діяльності на підприємствах України.

У процесі виготовлення продукції та надання послуг зношуються основні фонди підприємств: будинки, споруди, машини, обладнання. Для їх поновлення накопичується амортизаційний фонд. Обсяг амортизаційних фондів підприємств, нарахований за певний період часу, визначає обсяг коштів, необхідних простого відновлення зношених основних фондів. Основні фонди підприємств поновлюються у процесі інвестиційної діяльності. Якщо обсяг інвестицій дорівнює обсягу амортизаційного фонду, відбувається просте відновлення.

 


Теоретичні засади управління кредитним ризиком банку

План до курсової роботи:

Теоретичні засади управління кредитним ризиком банку

Щоб отримату курсову роботу на тему -
Теоретичні засади управління кредитним ризиком банку,
заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1 Поняття кредитного ризику та його місце у системі банківських ризиків

Поняття «ризик» в економічній літературі використовується досить часто і має багатогранний характер. Одне з визначень характеризує ризик як ймовірність того, що очікувана подія не відбудеться або станеться з певними відхиленнями, нарешті призведе до небажаних наслідків. Що ж до конкретніших визначень ризику, всі вони залежать від галузі економіки.

Банківській діяльності притаманний широкий спектр ризиків, пов'язаних як із зовнішнім, так і внутрішнім середовищем. Ризик з погляду банку - це потенційна можливість недоотримання доходів чи зменшення ринкової вартості капіталу банку внаслідок несприятливого впливу зовнішніх чи внутрішніх чинників. Такі збитки можуть бути прямими (втрата доходів чи капіталу) чи непрямими (накладення обмежень на здатність досягати своїх бізнес-цілей). Зазначені обмеження стримують здатність банку здійснювати свою поточну діяльність чи використовувати можливості розширення бизнеса.[5, з. 56]

Ризик з погляду Національного банку – це ймовірність того, що події, очікувані чи несподівані, можуть мати негативний вплив на капітал та/або надходження банку.

Однією з найприбутковіших операцій комерційного банку є кредитування. Але завжди поруч із великими доходами перебувають великі ризики, пов'язані з втратою чи недоотриманням цих доходів.

Один із найважливіших принципів банківського кредитування полягає у поверненні наданого кредиту у чітко обумовлені терміни. Дотримання цього принципу є запорукою успішної діяльності банку. Цілком очевидно, що при наданні кредиту перед банком постає проблема невизначеності того, чи буде він повернуто вчасно і більше того, чи буде його повернуто взагалі. Звідси випливає, що основним завданням банку при наданні позики є перетворення невизначеності на ризик та його детальний аналіз.

 


Товари та його властивості. Споживча вартість товару

План до курсової роботи:

Товари та його властивості. Споживча вартість товару

Щоб отримату курсову роботу на тему -
Товари та його властивості. Споживча вартість товару,
заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Умови виникнення та розвитку товарного господарства

Товарним є господарство, у якому необхідні суспільству блага виробляються окремими відокремленими виробниками, кожен із яких спеціалізується на створенні певного виду блага, унаслідок чого відбувається регулярний обмін продуктами праці як товарами над ринком.

З цього визначення видно, що виробництво стає товарним, якщо є дві умови: спеціалізація виробників та його економічна відособленість.

Спеціалізація передбачає те, що кожен виробник створює певний вид блага: хліб, молоко, взуття, одяг тощо. Оскільки кожне благо здатне задовольнити лише одну якусь потребу, тоді як його виробника потреби дуже різноманітні, то блага виробляються обсягом, перевищує потреба у ньому самого виробника, та його надлишок обмінюється інші необхідні виробнику блага. Таким чином, спеціалізація обумовлює необхідність обміну результатами праці виробників.

Економічна відособленість характеризується незалежністю виробників, їх самостійністю у прийнятті рішень, насамперед під час вирішення питань: що, скільки, як і кому виробляти? В основі такої відокремленості лежить приватна власність на фактори виробництва та фактори виробництва. Виникає непросто обмін, а обмін як купівлі-продажу, тобто товарний обмін, що свідчить про товарному характері всього громадського господарства.

У цілому нині товарне господарство характеризується такими характеристиками [5, с.156]:
1. Наявність суспільного поділу праці, що передбачає спеціалізацію виробників різних рівнях.
2. Економічна самостійність виробників як власників наявних у них факторів виробництва, що дозволяє їм вільно розпоряджатися виробленою продукцією. Виробництво товару у разі постає як приватне і відокремлене від інших продуктів.

 


Туреччина у роки Великої Вітчизняної Війни

План до курсової роботи:

Туреччина у роки Великої Вітчизняної Війни

Щоб отримату курсову роботу на тему -
Туреччина у роки Великої Вітчизняної Війни,
заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1.     Геополітичне становище Туреччини

Туреччина є потужним субрегіональним лідером із власною системою інтересів. Особливе становище Туреччини стосовно Європі, з одного боку, щодо ісламського Півдня – з іншого, створює особливу геополітичну конфігурацію її інтересів.Європі важко сприйняти Туреччину як її невід'ємну частину, вона сприймається як щось чужорідне. Участь Туреччини у Північноатлантичному Альянсі є скоріше наслідком "холодної війни" та геостратегічних переваг США, ніж усвідомлення спільних європейських інтересів. Конфлікт, що затягнувся з більш "європейською" Грецією, Кіпрська проблема, особлива позиція в Боснійській кризі, щодо курдів – все це не сприяє якнайшвидшому включенню Туреччини до інших європейських структур. .

Турецькі амбіції в Балканському регіоні ґрунтуються на переконанні, що розпад СРСР та СФРЮ дав Туреччині унікальний шанс повернути у нових формах свій політичний, економічний, культурний та військовий вплив у межах колишньої Османської імперії. Саме мусульманське населення має стати одним із основних інструментів цього впливу.

Туреччині надається серйозна підтримка з боку Сполучених Штатів. Для турецьких аналітиків характерне уявлення, що всі так звані кола євразійської безпеки, які включають ЦЕ, Балкани, регіон Чорного моря, Кавказ, Східне Середземномор'я, Близький Схід і Центральну Азію, накладаються і перетинаються саме в тому місці, де розташована Туреччина, з урахуванням нових умов значно підвищує її значення як члена НАТО та ймовірність переростання її у регіонального лідера. При цьому явне прагнення панування в регіоні прикривається гуманітарною риторикою: Туреччина нібито надає допомогу "новим країнам" у пошуку ними "справжньої ідентичності, вільної від зовнішніх факторів і тиску" .

Наразі Туреччина збільшує флот і, зокрема, пояснюється це серйозними проблемами у Середземному (Кіпр) та Егейському морях. Пріоритети політики Туреччини зрозумілі: збереження стійкої та значної переваги, у тому числі й військово-морської, над основним супротивником – Грецією. Обумовлюється це необхідністю захисту своїх інтересів у Егейському морі,

 


Українсько-польські відносини. Військово-технічна співпраця України та Польщі

План до курсової роботи:

Українсько-польські відносини. Військово-технічна співпраця України та Польщі

Щоб отримату курсову роботу на тему -
Українсько-польські відносини. Військово-технічна співпраця України та Польщі,
заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Розвиток та періодизація двосторонніх українсько-польських відносин

Надамо визначення українсько-польських відносин. Українсько-польські відносини або польсько-українські відносини – відносини між Україною та Республікою Польща на міжнародному рівні, які включають співпрацю у галузі міжнародної політики, зокрема, європейської інтеграції, економіки, освіти, науки, культури тощо. [21].

Розвиток двосторонніх українсько-польських відносин (які після підписання Президентами обох держав – Л. Кучмою та О. Кваснєвським – Загальної заяви “До згоди та єднання” у травні 1997 р. вийшли на рівень стратегічного партнерства) умовно можна поділити на кілька періодів. Зупинимося з їхньої сутнісної характеристиці із основною проблематики у відносинах між державами-сусідами.

І період – 1990-1992 рр. – підготовчий, коли було зроблено перші кроки на зближення: від “Декларації про засади основних напрямів розвитку українсько-польських відносин” (13 жовтня 1990 р.) до встановлення дипломатичних відносин 4 січня 1992 р. Саме на цей час Польща 2 грудня 1991 р. першою визнала державну незалежність України [5].

ІІ період – 1992-1995 рр. – встановлення контактів, “відкриття” України для широкого загалу польської політичної еліти, підписання перших двосторонніх документів, взаємне вивчення можливостей партнерів.

Важливим етапом у формуванні нової системи двосторонньої співпраці став перший офіційний візит Президента України Л. Кравчука до Республіки Польща у травні 1992 р. Він розпочав традицію українсько-польських зустрічей на найвищому рівні. Під час візиту – 18 травня 1992 р. – було укладено базовий Договір про добросусідство, дружні відносини та співробітництво між двома державами [1].

Наступним кроком у поглибленні двосторонніх зв'язків став офіційний візит до України Президента Польщі Л. Валенси 24-25 травня 1993 р. Одним із головних результатів його було створення Консультаційного комітету Президента України та Президента Республіки Польща, мета якого полягала у покращенні координації спільних дій у галузі транскордонного. співробітництва.

 


Управління ризиками на підприємстві

План до курсової роботи:

Управління ризиками на підприємстві

Щоб отримату курсову роботу на тему -
Управління ризиками на підприємстві,
заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Сутність та види ризиків

На сьогоднішній день є велика різноманітність ідей щодо ризику, його поняття визначення, змісту, а також природи ризику. Така ситуація є наслідком багатовимірності цього явища, недостатнім використанням у реальній господарській діяльності, а також фактами ігнорування в чинному законодавстві. Ми будемо розглядати два поняття, які взаємно доповнюють один одного і охоплює загальний зміст ризику.

Перше поняття ризику говорить про те, що ризик визначається як можливість втрати підприємством частини власних ресурсів, отримуючи менше прибутків або виникнення накладних витрат у результаті реалізації виробничої та фінансової діяльності [5, с.74]. Тому ризик відноситься до можливості настання деякої несприятливої події.

Друге визначення ризику співвідноситься з таким поняттям, як ситуація ризику. Під ситуацією розуміється комбінація різних обставин і умов, які створюють певну обстановку у тому чи іншого виду діяльності. І така ситуація може сприяти просуванню чи перешкоджати реалізації цієї дії.

У ситуації ризику є можливість у кількісному чи якісному ступені виявити ймовірність того чи іншого варіанту, якою супроводжують три умови:
     наявність невизначеності;
     необхідність вибору альтернативи (включаючи відмову від вибору);
     можливість оцінити ймовірність здійснення обраних альтернатив.

Ситуація ризику якісно відрізняється від невизначеності. За ситуації невизначеності ймовірність настання результатів рішень чи подій у принципі невстановлювана. Отже, ситуація ризику є різновидом ситуації невизначеності, т.к. в ній настання подій ймовірне і може бути визначене.

За своєю ризик ділять на три види [3, с.93]:
1. Коли суб'єкт, який робить вибір із кількох альтернатив, є об'єктивною ймовірністю отримати очікуваний результат. Це ймовірність, яка безпосередньо не залежить від цієї фірми: рівень інфляції, конкуренція, статистичні дослідження.

 


Управління фінансами та механізм його реалізації у ринкових відносинах

План до курсової роботи:

Управління фінансами та механізм його реалізації у ринкових відносинах

Щоб отримату курсову роботу на тему -
Управління фінансами та механізм його реалізації у ринкових відносинах,
заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1. ПОНЯТТЯ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ

Складність категорії „фінанси” певною мірою впливає на однозначне визначення категорії „фінансова система України”. Іноді цю категорію ототожнюють із категорією "фінанси країни". Частина українських вчених розглядає фінансову систему у двох аспектах: за внутрішньою будовою та організаційною структурою. За внутрішньою будовою фінансова система – це сукупність щодо відокремлених взаємопов'язаних фінансових відносин, що відображають специфічні форми та методи розподілу та перерозподілу ВВП. Фінансова система з організаційним будовою - це сукупність фінансових органів прокуратури та інститутів, які управляють грошовими потоками.

Національні фінансові системи, на думку доктора економічних наук, професора В.М. Опаріна, що відображають структуру фінансів окремих країн [10]. До них відносяться:
- Фінанси суб'єктів господарювання;
- Страхування;
- державні фінанси;
- міжнародні фінансові відносини;
- Внутрішній фінансовий ринок.

Інший український фінансист, доктор економічних наук, професор О.М. Ковалюк вважає, що фінансова система охоплює сферу фінансів (об'єкт фінансової системи); сукупність фінансових органів (суб'єкт фінансової системи); фінансовий механізм (засіб взаємодії суб'єкта та об'єкта фінансової системи).

На думку доктора економічних наук, професора М.І. Крупки фінансову систему можна як інфраструктуру різних фінансових інститутів, здійснюють фінансові операції та водночас є суб'єктами і об'єктами управління фінансами.

У західній фінансовій науці переважає трактування фінансової системи у контексті функціонування фінансового ринку. Наприклад, 3. Боді та Г. Мертон характеризують фінансову систему як сукупність ринків та інших інститутів, що використовуються для укладання фінансових угод, обміну активами та ризиками.