ГОТОВЫЕ курсовые работы

(097) 64 94 232,   (093) 6000 191
Ваше имя  
Эл. почта  
Мобильный телефон  
Тема курсовой работы  
Романи у віршах Ліни Костенко Внесок у літературуРомани у віршах Ліни Костенко Внесок у літературу

Романи у віршах Ліни Костенко Внесок у літературу1.1. Життєвими шляхами Ліни Костенко

Ліна Василівна Костенко народилася 19 березня 1930 р. у м. Ржищеві на Київщині. Батьки майбутньої поетеси вчителювали й з ранніх літ прищеплювали дитині високі моральні, етичні та естетичні смаки, подавали літературні, фольклорні та історичні взірці для наслідування [3, с. 23]. На все життя Ліна перед собою мала приклад батька — Василя Костенка, поліглота-самородка (він знав 12 мов), педагога від Бога, який за потреби міг на найвищому рівні викладати всі предмети у школі. Саме про це йде мова у курсовій роботі на тему – Романи у віршах Ліни Костенко Внесок у літературу.

У 1936 р. родина переїхала до Києва, де Ліна закінчила школу на Куренівці і ще школяркою почала відвідувати літературну студію при журналі «Дніпро», який редагував Андрій Малишко.

Одного страшного дня було заарештовано батька та забрано від сім'ї на цілих десять років. Маленька Ліна тоді ще й не уявляла, що таке бути дочкою «ворога народу», вона просто не могла змиритися в душі, за що і чому її такого доброго, розумного, інтелігентного татка так безцеремонно й брутально принизили, відірвали від неї і матері.

У повоєнні роки Ліна почала відвідувати літературну студію при Спілці письменників України. Вона надовго запам'яталася ровесникам і навіть вже відомим талантам не тільки аристократичною красою, яка свідчила про глибоку духовність допитливого дівчатка-підлітка, а й дивовижно свіжими віршами, оригінальним поглядом на світ і вмінням відтворити побачене несподіваними словами.

У 1946 р. були опубліковані перші вірші Ліни. Дівчина вступила до Київського педагогічного інституту ім. М. Горького), але залишила його і поїхала навчатися в Московський літературний інститут ім. М. Горького. Ліна Костенко закінчила інститут у 1956 р., а наступного року вийшла перша книжка її поезій «Проміння землі». Друга збірка «Вітрила» була опублікована в 1958 р., згодом — збірка «Мандрівки серця» (1961 р.) закріпила успіх та засвідчила справжню творчу зрілість поетеси, поставила її ім'я серед визначних майстрів української поезії. Придбати курсову на тему - Романи у віршах Ліни Костенко Внесок у літературу, можна вже сьогодні!.

У 1962 р. збірка «Зоряний інтеграл» була розсипана ідеологічною цензурою і світу не побачила. У 1963 р. разом із А. Добровольським Ліна Костенко створила сценарій фільму «Перевірте свої годинники» [3, с. 25].

Щоб отримату курсову роботу на тему -
Романи у віршах Ліни Костенко Внесок у літературу,
заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

План до курсової роботи:

Романи у віршах Ліни Костенко Внесок у літературу


Звіт з проходження практики у банку - Ощадбанк, Тернопіль


План до курсової роботи:

Звіт з проходження практики у банку - Ощадбанк, Тернопіль

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Звіт з проходження практики у банку - Ощадбанк, Тернопіль,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ДІЯЛЬНОСТІ АТ «ОЩАДБАНК» ФІЛІЯ – ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ

Ощадбанк – український комерційний банк, 100% акцій якого належать державі. Він є найстарішим українським банком, чия історія веде відлік від ощадкас, що почали свою діяльність в Україні в ХІХ сторіччі. Ощадбанк незалежної України, створений на базі українських установ Сбєрбанку СРСР, був зареєстрований Національним банком 31 грудня 1991 року. Нині Ощадбанк на українському ринку є другим за розміром активів фінансовим інститутом із найбільшою кількістю відділень. У ньому обслуговується понад 7 мільйонів клієнтів.

Мережа відділень Ощадбанку складається з 1938 установ. Серед них 677 сучасних відділень нового формату, 24 інклюзивних відділення, облаштовані для найбільш комфортного обслуговування людей з інвалідністю, 1 преміум-центр та 66 преміум-зон. У безпосередній близькості до лінії розмежування на сході України працюють 5 мобільних підрозділів, у тому числі два на базі броньованих автомобілів КрАЗ.

До послуг клієнтів Ощадбанку також 524 зони самообслуговування, 3224 інформаційно-платіжних термінали та 3328 банкоматів. Інтернет- та мобільним банкінгом Ощад 24/7 користуються 4,5 млн. клієнтів; цей сервіс є другим за популярністю серед українських мобільних банківських додатків.

1991 року з проголошенням незалежності України Ощадбанк відокремлюється від Ощадбанку СРСР. 31 грудня 1991 року Ощадбанк був зареєстрований в Національному банку України як самостійна банківська установа — Державний спеціалізований комерційний ощадний банк України. Його утворено на базі установ Сбербанку колишнього СРСР в Україні, попередником якого були Держтрудощадкаси СРСР.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 1999 року на виконання розпорядження Президента України від 20 травня 1999 року Державний спеціалізований комерційний ощадний банк України було перетворено на Відкрите акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» (скорочена назва — ВАТ «Ощадбанк»).


Значення і роль Національної поліції України у забезпеченні безпеки дорожнього руху


План до курсової роботи:

Значення і роль Національної поліції України у забезпеченні безпеки дорожнього руху

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Значення і роль Національної поліції України у забезпеченні безпеки дорожнього руху,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Поняття, завдання та принципи діяльності Національної поліції України

21 травня 2015 року Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект № 2822 «Про Національну поліцію», за відповідне рішення проголосували 284 народних депутатів при 226 мінімально необхідних, а 2 липня 2015 року проголосувала за законопроект в другому читанні, «За» проголосували 278 народних депутатів. 4 серпня 2015 Президент України підписав цей закон, а вже 6 серпня закон був опублікований в парламентській газеті «Голос України». Закон набув чинності через три місяці з дня, наступного після дня публікації, тобто 7 листопада 2015, окрім патрульної поліції Києва, для якої цей закон набув чинності в день його публікації, та патрульної поліції Одеси та Львова, для яких закон набув чинності 20 серпня 2015. До вступу у дію закону «Про національну поліцію» поліція працювала відповідно до старого закону «Про міліцію», а поліцейські вважалися працівниками міліції. Згодом Президент встановив 4 серпня, день коли він підписав закон «Про Національну поліцію», Днем Національної поліції України [10].

Відповідно до статті 1 Закону України «Про Національну поліцію» в редакції від 17.03.2021 року (далі - Закон), Національна поліція України (поліція) - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку. Діяльність поліції спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України згідно із законом.

Завданнями поліції є надання поліцейських послуг у сферах:

  1. забезпечення публічної безпеки і порядку;
  2. охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави;
  3. протидії злочинності;

4) надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.


Зовнішньоекономічна політика розвинених держав


План до курсової роботи:

Зовнішньоекономічна політика розвинених держав

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Зовнішньоекономічна політика розвинених держав,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1 Сутність зовнішньоекономічної політики

Міжнародний розподіл праці та спеціалізація, в основі яких лежить принцип порівняльних переваг, заклали підвалини для виникнення світового ринку, який розвивався на основі внутрішніх ринків, поступово виходячи за національні межі.

Еволюція ринку йшла за схемою: внутрішній ринок — національний ринок — міжнародний ринок — світовий ринок.

Кожна країна будує свої міжнародні відносини, виходячи з зовнішньоекономічної та зовнішньоторговельної політики.

Зовнішньоекономічна політика — генеральна лінія дій, система заходів, які провадить держава у сфері експорту та імпорту, митного регулювання, торговельних обмежень, залучення іноземних інвестицій, зарубіжного інвестування, зовнішніх позик, надання економічної допомоги іншим країнам, здійснення спільних економічних проектів відповідно до інтересів країни.

Зовнішньоторговельна політика –– сукупність методів, прийомів та механізмів регулювання обсягів та спрямованості експорту та імпорту, які застосовує держава з метою реалізації зовнішньоекономічної політики в цілому.

Внутрішній ринок — це форма господарського спілкування, при якій все, призначене для продажу, реалізується самим виробником всередині країни. Національний ринок — це внутрішній ринок, частина якого орієнтована на іноземних покупців. Міжнародний ринок — сукупність частин національних ринків, які безпосередньо пов'язані із закордонними ринками. Світовий ринок — сфера стійких товарно-грошових відносин між країнами, заснованих на міжнародному розподілі праці та розподілі факторів виробництва [21, с. 111].

Світовий ринок характеризується такими рисами:
- він є категорією товарного виробництва, яке вийшло за національні межі в пошуках збуту своєї продукції;
- він має свій прояв у міждержавному переміщенні товарів, що знаходяться під впливом не тільки внутрішніх, але й зовнішніх попиту та пропозиції;
- він оптимізує використання факторів виробництва і підказує виробнику, в яких саме галузях та регіонах вони можуть бути використані найбільш ефективно;


Зовнішньоекономічні зв'язки Китаю та розвиток економічних відносин з Україною


План до курсової роботи:

Зовнішньоекономічні звязки Китаю та розвиток економічних відносин з Україною

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Зовнішньоекономічні звязки Китаю та розвиток економічних відносин з Україною,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1 Поняття та сутність економічних взаємовідносин у світі

Економічний розвиток і приріст населення в різних регіонах світу відбуваються нерівномірно, що також викликає необхідність розширювати міжнародні обміни, які сприяють розвитку нових ринків (товарів, послуг, праці, інформаційних, фінансових тощо), імпорту сировини, технологічного та інформаційного обміну, науковим, науково-технічним, виробничим, культурним та іншим зовнішньоекономічних зв'язків.

У сучасному світі прогрес кожної країни невіддільний від її участі у світовому обміні матеріальними та духовними цінностями. Нині жодна, навіть найрозвиненіша, країна не зможе однаково ефективно виробляти весь асортимент сучасної продукції. Часи національної відокремленості, господарської замкненості держав минули.

Провідні позиції в міжнародних економічних відносинах посідають економічно розвинуті країни Заходу, частка яких становить від 2/3 до 3/4 усіх видів міжнародних зв'язків. Країни, що розвиваються, ще й досі вельми залежать від експорту сировини, палива і продовольства.

Ще 1974 р. ООН прийняла програму Нового міжнародного економічного порядку, мета якого полягає в перебудові міжнародних економічних відносин на справедливій основі. Програмою передбачено: І) встановлення повного національного суверенітету над природними ресурсами і всіма видами господарської діяльності; 2) поліпшення умов міжнародної торгівлі; 3) скорочення технологічного розриву між розвиненими країнами і тими, що розвиваються; 4) полегшення тягаря фінансової заборгованості країн, що розвиваються; 5) контроль за діяльністю міжнародних монополій.

За час, який минув відтоді, країни, що розвиваються, спромоглися досягти значних успіхів. Але впровадження нового міжнародного економічного порядку, різнобічного включення Півдня у всесвітні економічні відносини залишається однією з нагальних проблем світового господарства [28, с. 56].


Зовнішньоторговельні договори, види, структура і зміст


План до курсової роботи:

Зовнішньоторговельні договори, види, структура і зміст

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Зовнішньоторговельні договори, види, структура і зміст,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1 Сутність та значення зовнішньоторговельних договорів

Зовнішньоекономічні контракти, являються матеріально оформленими угодами двох або більше сторін, суб’єктів міжнародної діяльності та їх іноземних контрагентів, які спрямовані на те, щоб розкрити аспекти, пов’язані із встановленням, зміною або припиненням взаємних прав та обов’язків у міжнародній діяльності [5, с. 104].

Підготовка до укладання контракту складається з трьох етапів: вибір ринку та його вивчення, вибір контрагента, проведення попередніх переговорів і висновок контракту, які наведені в структурно-логічній (рис. 1.1).

Рис. 1.1. Етапи підготовки до укладання контракту [5, с. 104]

Вивчення ринку проводиться за програмою маркетингу. Сучасна міжнародна торгівля пов’язана з величезною кількістю товарів. Щороку з’являються сотні нових, раніше невідомих товарів, сотні модифікацій однієї і тієї самої продукції, тобто асортимент товару щороку зростає. Найменші зміни в розмірах виробництва, запасах, митних тарифах, фрахтуванні, курсах валют, кредитоспроможності, торговельній політиці прямо впливають на рентабельність тієї або іншої зовнішньоторговельної операції. Інакше кажучи, на сучасну міжнародну торгівлю впливають різноманітні взаємозалежні чинники, які повинні систематично і комплексно вивчатися. Промислові і торговельні фірми досліджують та опрацьовують великий обсяг інформації, котру отримують як від приватних агентів, так і від державних органів. Кожен відділ фірми вивчає певну функціональну ділянку ринку. Водночас методи дослідження ринку, які застосовуються фірмами, можуть бути різними.

Також існує ряд найважливіших чинників, які досліджуються під час вивчення ринку, особливості яких представлені в структурно-логічній схемі 10.4. Вибір контрагента пов’язаний з різноманітністю у світовій практиці торгово-економічних фірм [5, с. 104]


Зовнішня політика США та її вплив на міжнародні відносини


План до курсової роботи:

Зовнішня політика США та її вплив на міжнародні відносини

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Зовнішня політика США та її вплив на міжнародні відносини,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1 Загальна характеристика США

США являється лідером світової економіки, країною, яка по рівню та масштабу свого розвитку значно випереджає будь-яку іншу розвинену державу. При умовах зростання глобалізацій них процесів, які відбуваються у міжнародній економіці та економіці США, дана держава є барометром для міжнародної економіки, так як вона здійснює вплив на цикл та зміну національної економіки. Розвиток різноманітних процесів, економічного характеру в США являється одним із найважливіших генераторів структурних змін в економіці всього світу.

Офіційна назва держави - Сполучені Штати Америки. Площа США становить 9,4 млн. км 2; населення - 306,8 млн. осіб. Столиця держави - Вашингтон. США - це батьківщина першої у світі Конституції, яка була прийнята ще 17 вересня 1787 р.

По формі державного правління США слід розглядати як президентську республіку, за державним устроєм слід розглядати як федеративну державу. Вища посадова особа у країні це президент, який характеризується і виконавчою владою.

До вищого законодавчого органу влади в США відносять Конгрес, до складу якого відносять дві палати. Рівень влади та авторитетність президента в даній країна дуже високі. Президент країни може накласти вето на закони, які випускає парламент; призначає членів у Верховному суді. З іншої сторони, його влада контролюється такими органами як парламент, Верховний суд, кожен із яких може відміняти будь-які рішення інших гілок у владі, у тому разі, якщо вони формуються всупереч такому нормативному акту як Конституція. Зазначена система взаємного контролю гілок влади не дає змоги використовувати їм безліч раз використовувати своїх повноваження.

Територію даної країни поділено на 50 штатів (у тому числі слід віднести такі штати як Аляска та Гаваї) та на федеральний округ Колумбія.


Ідентифікація та діагностика у криміналістиці


План до курсової роботи:

Ідентифікація та діагностика у криміналістиці

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Ідентифікація та діагностика у криміналістиці,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Науково-теоретичні основи криміналістичної ідентифікації та діагностики

Розвиток процесуальної думки наприкінці ХІХ століття та потреби практики створили умови для розгалуження від фундаментальних юридичних галузей знань багатьох спеціальних наук, які спочатку мали прикладний характер. Це були судова медицина, криміналістика, судова психологія та інші.

У процесі розслідування злочинів часто доводиться встановлювати за допомогою слідів та інших відбитків зв'язок людини, предмета з подією, що розслідується. Так, за слідами рук і ніг встановлюють людину, яка перебувала на місці події; по слідах транспортного засобу - автомобіль, який зник з місця події; за слідами на кулях і гільзах - вогнепальну зброю, вилучена у підозрюваного; шляхом набору тексту - модель друкарської машинки; за рукописом - його виконавця тощо.

У таких випадках за результатами дослідження слідів ідентифікується об’єкт, який їх залишив. Проведення ідентифікаційного дослідження - одне з основних завдань судово-медичної експертизи. Науковою основою таких експертних досліджень є теорія криміналістичної ідентифікації [2, c. 37].

Термін "ідентифікація" походить від латинського слова identifico - ототожнювати. Теорія ідентифікації вивчає технічні засоби, методи та прийоми встановлення ідентичності предметів, важливих для розслідування злочину. Встановлення ідентичності різних предметів дає змогу встановити факти, важливі для розслідування злочину, тобто доказові факти, для отримання доказів. Процес встановлення ідентичності предметів (взуття - на доріжках, людини - за ознаками зовнішнього вигляду, інструменти злому - на відбитках тощо) здійснюється різними методами. Теорія ідентифікації вивчає загальні прийоми, методи та принципи, які притаманні всім випадкам ідентифікації, і тому її називають загальною теорією криміналістичної ідентифікації. Для вирішення питання про відмінність необхідно в одних випадках провести більш-менш складне дослідження (судово-медична експертиза), в інших - провести слідчі дії (наприклад, пред'явлення для впізнання).


Ім'я фізичної особи як засіб її індивідуалізації в цивільних відносинах


План до курсової роботи:

Імя фізичної особи як засіб її індивідуалізації в цивільних відносинах

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Імя фізичної особи як засіб її індивідуалізації в цивільних відносинах,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Поняття і сутність індивідуалізації фізичної особи

Поняття «індивідуалізація» визначається як відокремлення за характерними, індивідуальними ознаками. При цьому, поняття «індивідуалізація» трактується як надання кому-небудь або виявлення у кого-небудь характерних, індивідуальних рис, ознак.

В. В. Орлова вважає, що «індивідуалізація є виділення суб’єкта або об’єкта з маси однорідних, шляхом виявлення у суб'єкта або об’єкта або додання суб’єкту чи об’єкту характерних (індивідуальних) ознак».

На думку В. Г. Алейніченко, «цивільно-правова індивідуалізація особистості - це процес виділення особистості за певними формальними соціально-юридичними ознаками, які мають правове значення, що відрізняє її від інших людей і характеризує людину як відособлений, юридично самостійний, повноправний, персоніфікований суб’єкт правових відносин».

В. Мірошник під індивідуалізацією розуміє «надання якомусь об’єкту (або наявність у нього) відмітних властивостей (рис), що дозволяють в необхідних випадках виділити його з числа подібних» [28].

Аналіз всіх наведених визначень дозволяє зробити висновок про те, що індивідуалізація - це процес відокремлення суб’єкта з ряду індивідуумів по притаманним тільки йому ознакам.

Первинним по відношенню до терміну «індивідуалізація» є поняття «індивідуальність». Під індивідуальністю розуміють своєрідність якої-небудь людини; протилежність загального, типового. Тобто, індивідуальні риси особистості (ознаки) протистоять загальним ознаками фізичної особи.

В. Орлова виділяє внутрішню і зовнішню індивідуалізацію. Під першою вона розуміє виділення об’єкта з маси однорідних шляхом виявлення у нього характерних ознак; під другою - виділення об’єкта з маси однорідних, шляхом надання йому цих ознак.

Внутрішня індивідуалізація представляється найбільш кращою. Це пов’язано з тим, що ознаки, на яких вона заснована, більш індивідуальні, належать особі незалежно від зовнішніх обставин і часто невіддільні від нього.


Інформаційна безпека України. Класифікація загроз інформаційній безпеці


План до курсової роботи:

Інформаційна безпека України. Класифікація загроз інформаційній безпеці

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Інформаційна безпека України. Класифікація загроз інформаційній безпеці,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Визначення інформаційної безпеки

Під терміном "безпека" розуміють стан захисту життєво важливих інтересів особистості, суспільства, держави від внутрішніх і зовнішніх загроз. Але його зміст у науковому розумінні ще не повністю визначений. Сьогодні йде дискусія з цього питання, зокрема щодо оцінки критеріїв безпеки, характеристик ймовірних небезпек та їх структури чи принципів побудови системи національної безпеки.

Поняття інформаційної безпеки, залежно від її використання, розглядається з кількох ракурсів. У найбільш загальному випадку інформаційна безпека - це стан захисту інформаційного середовища суспільства, що забезпечує його формування, використання та розвиток в інтересах громадян, організацій та держави. Під інформаційним середовищем розуміють сферу діяльності, пов’язану зі створенням, перетворенням та споживанням інформації.

Інформаційне середовище умовно поділяється на три основні предметні частини [1, c. 74]:
- створення та розповсюдження вихідної та похідної інформації;
- формування інформаційних ресурсів, підготовка інформаційних продуктів, надання інформаційних послуг;
- споживання інформації;

Дві допоміжні предметні частини:
- створення та застосування інформаційних систем, інформаційних технологій та засобів їх забезпечення;
- створення та застосування засобів та механізмів інформаційної безпеки.

Більш детальне формулювання інформаційної безпеки - це стан захисту інформаційних потреб особистості, суспільства та держави, що забезпечує їх існування та поступовий розвиток, незалежно від наявності внутрішніх та зовнішніх інформаційних загроз. Слід зазначити, що задоволення будь-якої потреби в інформації призводить до отримання інформації про навколишній світ та процеси, що відбуваються в ньому, тобто усвідомлення особистості, суспільства та держави. Стан обізнаності визначає ступінь адекватності сприйняття суб'єктами навколишньої дійсності і як наслідок - обґрунтованість прийнятих рішень і дій.


Інформаційне забезпечення процесу обслуговування ресторану ZUCCHINI


План до курсової роботи:

Інформаційне забезпечення процесу обслуговування ресторану ZUCCHINI

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Інформаційне забезпечення процесу обслуговування ресторану ZUCCHINI,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Характеристика вимог до забезпечення процесу обслуговування

Використання інформаційних ресурсів підприємств ресторанного бізнесу базується на визначенні потреб щодо інформації, проведенні системного її аналізу, створенні й підготовці програм, впровадженні комп’ютерної техніки.

Інформаційне забезпечення процесу обслуговування має на меті надавати перелік клієнтам блюд, напоїв та послуг, додаткового характеру, які пропонує ресторан та виражати загальну ідею (концепцію) ресторанних закладів, повну реалізацію усіх існуючих можливостей. До зовнішніх засобів інформаційного забезпечення обслуговування можна віднести такі засоби як вивіска, вітрина, різноманітний рекламно-інформаційний стенд та ін. Фірмову вивіску, вітрину та панно, які розташовуються на зовнішніх фасадах будівель, формений одяг обслуговуючих працівників – вважають складовими елементами, які формують фірмовий стиль та імідж ресторанного господарства.

Основними засобами інформації, які дозволяють забезпечувати виконання обслуговуючих процесів вважають меню, карту вин, карту чаїв, карту коктейлів та ін. До мети таких засобів слід віднести представлення інформації, яка має бути доступною, цікавою, розважальною та має розкривати фірмовий стиль ресторану [1, с. 205].

Меню (від фран. menu) – це список закусок, страв, напоїв, які знаходяться у ресторанного господарства у продажу. Окрім цього у меню має зазначатися вихід та ціна страв.

Але при цьому слід відзначити про те, що меню будь-якого ресторанного господарства це не лише список страв, які у ньому наявні, а й ще воно являється візитною карткою ресторану та одним із рекламних засобів. Саме тому від того, який вигляд має меню, так формується сприятливе враження на клієнтів ресторану.

Направлення оформлення меню має визначитися залежно від того, до якого типу, класу та тематичної спрямованості відносять ресторанне господарство. Верхня частина меню має надавати інформацію у короткому виді про режим роботи ресторану. Список страв та напоїв, які наявні у ресторані можна доповнювати малюнком або фотографією.