ГОТОВЫЕ курсовые работы

(097) 64 94 232,   (093) 6000 191
Ваше имя  
Эл. почта  
Мобильный телефон  
Тема курсовой работы  
Правовий статус свідка. Загальне поняття правового статусу свідкаПравовий статус свідка. Загальне поняття правового статусу свідка

Правовий статус свідка. Загальне поняття правового статусу свідка


1.1. Загальне поняття правового статусу свідка

З розвитком демократичних інститутів, зростанням політичної і громадської активності в Україні підвищується роль правоохоронних органів. Взаємовідносини громадянина і держави все більшою мірою будуються на засадах законності і наближають нас до країн розвинутої демократії (ФРН, Великобританія, Франція та інші). Це дозволить Україні посісти серед них належне місце і потребує напруженої праці у законодавчій та правозастосувальній практиці. Одним із важливих питань вдосконалення кримінального процесу є визначення статусу свідка.

Свідком у кримінальній справі може бути будь-яка особа, якій відомі обставини справи та яка не заінтересована в кінцевому результаті справи (не є учасником процесу: потерпілим, підозрюваним, обвинуваченим чи підсудним) [9]. Будь-який громадянин України, якщо він став очевидцем події, незалежно від його посадового становища може бути допитаний як свідок. Вік свідка законом не обмежений. Водночас, діти також можуть бути допитані як свідки, якщо завдяки свого розвитку правильно сприймали обставини, які мають значення для справи. Саме про це йде мова у курсовій роботі на тему – Правовий статус свідка. Загальне поняття правового статусу свідка.

При розгляді ролі свідка у кримінальному процесі трапляються труднощі при визначенні його статусу. Поняття «учасник кримінального процесу», на нашу думку, можна розглядати у двох розуміннях – широкому та вузькому. У вузькому – це обвинувачений, підозрюваний, захисник, а також потерпілий, цивільний позивач, цивільний відповідач та їхні представники, тобто особи, названі у п. 8 ст. 32 КПК України [2].

У широкому розумінні, загальному для всього кримінального судочинства, до названого поняття мають включатися ті, хто так чи інакше бере участь хоча б у одній стадії процесу, хто наділяється тими чи іншими правами й обов’язками. До них можна віднести прокурора, громадського обвинувача, громадського захисника, експертів та спеціалістів. Законодавець називає їх учасниками судового розгляду (ст. 261 КПК України), а експерта і спеціаліста – особами, які беруть участь у справі (ст. 295 КПК України) [2]. Придбати курсову на тему - Правовий статус свідка. Загальне поняття правового статусу свідка, можна вже сьогодні!.

Вказівки про надання будь-якого статусу свідку в кримінально-процесуальному законі відсутні, і це невипадково. Таке становище свідка склалось з часу, коли його функції у кримінальному процесі зводились до того, щоб поставити підпис під показаннями, які викривають «ворога народу», а наступного дня самому опинитися в такому самому становищі.

Щоб отримату курсову роботу на тему -
Правовий статус свідка. Загальне поняття правового статусу свідка,
заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

План до курсової роботи:

Правовий статус свідка. Загальне поняття правового статусу свідка