ГОТОВЫЕ курсовые работы

(097) 64 94 232,   (093) 6000 191
Ваше имя  
Эл. почта  
Мобильный телефон  
Тема курсовой работы  
Перспективи, вдосконалення та сучасні напрямки розвитку методики формування елементарних матеметичних уявленьПерспективи, вдосконалення та сучасні напрямки розвитку методики формування елементарних матеметичних уявлень

Перспективи, вдосконалення та сучасні напрямки розвитку методики формування елементарних матеметичних уявлень1.1. Поняття, історія математичного розвитку молодших дошкільників

Історія розвитку освіти і історія розвитку суспільства невід’ємні одна від одної. Якби ми частіше згадували цю стару істину, то багато зльотів і падінь в житті цивілізацій не здавалися б нам такими нез'ясовними чудесами.

Основоположники системи дошкільної освіти, математичної освіти дошкільників Я.А.Каменський і І.Г.Песталоцці вважають, що основи арифметики можна закласти тільки на третьому році, коли діти почнуть рахувати до п'яти, а згодом до десяти або, принаймні, почнуть ясно вимовляти ці числа. Якщо на четвертому, на п'ятому, на шостому році вони навчаться рахувати по порядку до двадцяти і швидко розрізняти що 7 більше за 5, 15 менше 30, то цього буде досить. Основи геометрії вони будуть в змозі засвоїти на другому році, розрізняючи, що ми називаємо великим і що малим, згодом вони легко зрозуміють, що таке коротке, довге, широке, вузьке. На четвертому році вони зрозуміють відмінності деяких фігур. Якщо що-небудь стане їм відомішим, то вони самі спробують зміряти, зважувати і зіставляти одне з іншим.

У педагогічних творах дидактики К.Д.Ушинського мовиться, що перш за все слід вивчити дітей рахувати до десяти на наочних предметах: на пальцях, горіхах, і т.д., яких не шкода було б і розламати, якщо доведеться показати наочно половину, третину, і т.д. Рахувати слід вчити назад і вперед так, щоб діти з однаковою легкістю рахувати від одиниці до десяти і від десяти до одиниці [11, с. 21]. Саме про це йде мова у курсовій роботі на тему – Перспективи, вдосконалення та сучасні напрямки розвитку методики формування елементарних матеметичних уявлень.

В історії педагогіки достатньо широке застосування одержала система математичного розвитку дітей М.Монтессорі. Суть її в тому, що коли трирічні діти приходять в школу, вони вже вміють рахувати до двох або трьох. Потім вони легко навчаються нумерації. Одним із способів навчання нумерації М.Монтессорі використовувала монети. Вона навчає за допомогою методичних вправ, застосовуючи, як дидактичний матеріал одну із систем, вже використану у вихованні відчуттів, тобто серію з десяти брусків різної довжини. Коли діти розкладуть бруски один за іншим по їх довжині, їм пропонують рахувати червоні і сині відмітки. Тепер до вправ відчуттів для розпізнавання довших і коротших брусків приєднуються вправи в рахунку. Придбати курсову на тему - Перспективи, вдосконалення та сучасні напрямки розвитку методики формування елементарних матеметичних уявлень, можна вже сьогодні!.

Німецький педагог В.А.Лай стверджує, що поняття числа виникає у дітей шляхом безпосереднього сприйняття, тобто якщо дитині дати декілька предметів (від 10 до 12), розташованих правильними фігурами, то вона може дізнатися число цих предметів відразу, не рахуючи їх.

Щоб отримату курсову роботу на тему -
Перспективи, вдосконалення та сучасні напрямки розвитку методики формування елементарних матеметичних уявлень,
заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

План до курсової роботи:

Перспективи, вдосконалення та сучасні напрямки розвитку методики формування елементарних матеметичних уявлень


Відпустки у зв'язку із навчанням, поняття, види, правове забезпечення


План до курсової роботи:

Відпустки у звязку із навчанням, поняття, види, правове забезпечення

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Відпустки у звязку із навчанням, поняття, види, правове забезпечення,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1. ПОНЯТТЯ ВІДПУСТОК У ЗВ’ЯЗКУ З НАВЧАННЯМ

Статтею 53 Конституції України встановлено, що кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов'язковою.

Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.

В Україні створюються рівні умови доступу до освіти. Ніхто не може бути обмежений у праві на здобуття освіти. Право на освіту гарантується незалежно від віку, статі, раси, стану здоров’я, інвалідності, громадянства, національності, політичних, релігійних чи інших переконань, кольору шкіри, місця проживання, мови спілкування, походження, соціального і майнового стану, наявності судимості, а також інших обставин та ознак.

Право особи на освіту може реалізовуватися шляхом її здобуття на різних рівнях освіти, у різних формах і різних видів, у тому числі шляхом здобуття дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти та освіти дорослих [20, с. 145].

Держава створює умови для здобуття освіти особами з особливими освітніми потребами з урахуванням індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів, а також забезпечує виявлення та усунення факторів, що перешкоджають реалізації прав і задоволенню потреб таких осіб у сфері освіти.

Право на освіту не може бути обмежене законом. Закон може встановлювати особливі умови доступу до певного рівня освіти, спеціальності (професії).

Право на відпустку є одним із найбільших за обсягом видів права на відпочинок. З метою виділення його особливостей, спершу необхідним є аналіз законодавства та власне видів відпустки.


Відтворення трудових ресурсів


План до курсової роботи:

Відтворення трудових ресурсів

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Відтворення трудових ресурсів,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Трудові ресурси як економічна категорія

Люди є найважливішою частиною продуктивних сил та визначальним джерелом розвитку економіки. Існує непропорційна залежність конкурентоспроможності економіки країни, рівня її достатку населення від якості трудового потенціалу працівників підприємства чи організації.

Найважливішим ресурсом будь-якого підприємства є трудові ресурси, від їх якості та ефективного використання залежить результат діяльності усього підприємства та його конкурентоспроможність.

Трудові ресурси - це частина працездатного населення, яка має фізичні та розумові здібності та знання, необхідні для здійснення корисної діяльності.

Щоб зрозуміти суть поняття "трудові ресурси", ми повинні знати, що все населення, залежно від віку, поділяється на категорії [10, c. 103]:
- особи молодшого працездатного віку (від народження до 16 років включно);
- особи працездатного віку (жінки - від 16 до 55 років, чоловіки - від 16 до 60);
- особи працездатного віку, за досягненням яких встановлюється пенсія за віком (в Україні: жінки від 55 років, чоловіки від 60 років).

Залежно від працездатності розрізняють працездатних та непрацездатних. Непрацездатні особи в працездатному віці — це інваліди 1-ї та 2-ї груп, а працездатні особи в непрацездатному віці — це підлітки і працюючі пенсіонери за віком.

Відповідно до українського законодавства, на роботу за сумісництвом можна приймати учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних та середніх спеціальних навчальних закладів у вільний час, якщо вони досягли 15-річного віку за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, на умовах легкої праці.


Вікалін, вікаїр - дослідження, застосування, особливості комплексного методичного визначення даних лікарських засобів


План до курсової роботи:

Вікалін, вікаїр - дослідження, застосування, особливості комплексного методичного визначення даних лікарських засобів

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Вікалін, вікаїр - дослідження, застосування, особливості комплексного методичного визначення даних лікарських засобів,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Медична характеристика препарату Вікалін

Вікалін – комбінований препарат, дія якого обумовлена властивостями компонентів, що входять до його складу. Вісмуту нітрат створює захисну плівку на поверхні слизової оболонки шлунка, чинить протизапальну, в’яжучу та репаративну дію. Магнію карбонат та натрію гідрокарбонат знижують кислотність, зменшують активність пепсину. Кора крушини виявляє послаблювальний, аїр та келін – спазмолітичний, а рутин – слабкий протизапальний ефекти [9].

Склад лікарського засобу:

діюча речовина:
- вісмуту нітрат основний – 0,35 г,
- магнію карбонат основний – 0,4 г,
- натрію гідрокарбонат – 0,2 г,
- кора крушини в порошку – 0,025 г,
- корінь аїру в порошку – 0,025 г,
- рутин – 0,005 г,
- келін – 0,005 г;

допоміжні речовини:
- крохмаль картопляний,
- тальк,
- кислота стеаринова.

Фармакотерапевтична група:
- засіб для лікування пептичної виразки шлунка та 12-палої кишки;
- препарат має комплексну дію.

Вісмуту нітрат основний, натрію гідрокарбонат та магнію карбонат забезпечують антацидну та в’яжучу дію, кора крушини (хоч і в малій дозі) сприяє послаблювальному ефекту, рутин чинить протизапальну дію, а келін – спазмолітичний ефект. У шлунку швидко вступає в реакцію з хлористоводневою кислотою шлункового вмісту. Може змінювати лужний резерв у крові. Рослинні компоненти всмоктуються у кров на протязі шлунково-кишкового тракту. Виводиться з калом та частково з сечею.


Вікові особливості фізичного виховання школярів


План до курсової роботи:

Вікові особливості фізичного виховання школярів

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Вікові особливості фізичного виховання школярів,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Поняття і головні засади фізичного виховання школярів

Фізичне виховання, як і виховання в цілому, є процесом вирішення певних освітньо-виховних завдань, який характеризується всіма загальними ознаками педагогічного процесу, або здійснюється в умовах самовиховання.

Фізичне виховання школярів – це педагогічний процес спрямований на фізичний розвиток, функціональне удосконалення організму, навчання основним життєво важливим руховим навичкам, вмінням і зв’язаних із ними знаннями для успішної наступної професійної діяльності.

Фізичною освітою є навчання людей руховим умінням і навичкам, засобам керування рухами свого тіла в часі та просторі, а також надбання людьми теоретичних знань по використанню рухових умінь і навичок у різних умовах життя і діяльності [18].

Система фізичного виховання - це сукупність ідеологічних і науково-методичних основ фізичного виховання.

Система фізичного виховання спрямована на розвиток фізичних і духовних якостей людини, на підготовку її до певної діяльності в конкретних соціально-економічних умовах.

Елементами системи фізичного виховання є кадри працівників фізкультурного руху і матеріально-технічна база, яка необхідна для забезпечення занять з фізичної культури і спорту [20].

В Україні фізичне виховання шляхом проведення обов’язкових занять здійснюється в дошкільних виховних, середніх загальноосвітніх, професійних навчально-виховних та вищих навчальних закладах відповідно до навчальних програм, затверджуваних у встановленому порядку. Згідно з стандартами Вищої атестаційної комісії України, фізичне виховання (фізична культура) має код спеціальності 24.00.02 [13].

Фізичне виховання школярів є цілеспрямованим впливом на комплекс природних властивостей організму, що належить до фізичних якостей людини.


Вплив взаємостосунків батьків на становлення самооцінки


План до курсової роботи:

Вплив взаємостосунків батьків на становлення самооцінки

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Вплив взаємостосунків батьків на становлення самооцінки,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Взаємовідносини між батьками та дитиною як вирішальний фактор у розвитку особистої самооцінки

Вирішальним фактором у розвитку особистості є соціальні стосунки між дитиною та батьками. Дитину характеризують дві потреби: потреба у задоволенні потреб та в безпеці. Потреба в задоволенні охоплює всі основні біологічні потреби, але не є основною у формуванні особистості. Центральним для розвитку дитини є потреба в безпеці: потреба бути коханою, бажаною та захищеною від небезпеки чи ворожого світу. Задоволення цієї потреби повністю залежить від батьків, адже їх тепло і любов до дитини є запорукою формування її здорової особистості. Якщо батьки виявляють нестабільну поведінку по відношенню до дитини, надмірно піклуються про неї або віддають перевагу іншим дітям, у дитини виникає базальна ворожість, почуття образи. Ці почуття не можна пропустити в свідомість, вони витісняють всі інші почуття, викликаючи основну тривогу - почуття самотності, відсутність захищеності, безпорадність перед потенційно небезпечним світом.

Розглядаючи відносини "батьки-дитина", які є ключовими у формуванні особистості дитини, «роль» визначається як система усвідомлених і несвідомих очікувань партнера. До таких ролей належать: роль заступника, колишнього, звичного з дитинства партнера, роль двійника, роль ідеального себе, роль співучасника. Несвідома схильність батьків-невротиків відроджувати старі травматичні переживання може призвести до того, що дитина використовуватиме їх як предмет для витіснення афективних очікувань, страхів, тобто для вирішення необробленого емоційного стресу. Таким чином батьки можуть почати плутати дитину не тільки з іншим партнером, але і насправді - з самим собою [2, c. 65].

У дослідницьких поясненнях впливу сім’ї на розвиток особистості дитини можна виділити два загальних напрямки:
- особливості особистості дитини розглядаються як результат сімейних впливів;
- дитина визначає своє місце в контексті сімейних впливів.


Вплив децентралізації владних відносин на регіональний розвиток


План до курсової роботи:

Вплив децентралізації владних відносин на регіональний розвиток

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Вплив децентралізації владних відносин на регіональний розвиток,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1 Поняття місцевого самоврядування

У кожній державі залежно від особливостей її політико-територіального та адміністративно-територіального устрою, форми державного правління та політичного режиму, історичних, національних, географічних та інших особливостей місцеве самоврядування має специфічну форму та назву.

Отже, місцеве самоврядування - це визначене Конституцією та законами України право територіальної громади самостійно, під свою відповідальність, безпосередньо або через утворювані громадою органи вирішувати питання місцевого значення.

Місцеве самоврядування 6 багатогранне та комплексне політико-правове явище, яке може характеризуватися різнобічно. Аналіз Конституції України 1996 року дозволяє зробити висновок, що місцеве самоврядування як об'єкт конституційно-правового регулювання виступає в якості:
- по-перше, відповідної засади конституційного ладу України;
- по-друге, специфічної форми народовладдя;
- по-третє, права жителів відповідної територіальної одиниці (територіальної громади) на самостійне вирішення питань місцевого значення).

Відповідно до визначення, яке дається ОЕСР, місцеве самоврядування засноване на фіскальній децентралізації, законодавчому та адміністративному управлінні на території, яка об'єднує певну групу людей [21, с. 89].

Сутність і зміст місцевого самоврядування визначають його принципи - основні засади організації та здійснення місцевого самоврядування.

Система місцевого самоврядування включає (рис. 1.1).

Істотними принципами місцевого самоврядування, закріпленими у ст. 4 Закону про місцеве самоврядування, є принципи народовладдя; законності; гласності; колегіальності; поєднання місцевих і державних інтересів; виборності; правової, організаційної та матеріальної самостійності в межах повноважень, визначених законодавством України; підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їхніх органів і посадових осіб; державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування; судового захисту прав місцевого самоврядування.


Вплив науково-технічного прогресу на міжнародні економічні відносини


План до курсової роботи:

Вплив науково-технічного прогресу на міжнародні економічні відносини

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Вплив науково-технічного прогресу на міжнародні економічні відносини,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1 Сутність науково-технічного прогресу

Спираючись на суть, зміст та закономірності сучасного науково-технічного розвитку міжнародного бізнесу, можна виокремити характерні для більшості галузей народного господарства загальні напрямки НТП, а для кожного з них — пріоритети на найближчу перспективу. За умов сучасних революційних перетворень у технічному базисі виробництва ступінь його технічної досконалості та рівень економічного потенціалу в цілому визначаються прогресивністю використовуваних технологій - способів одержання й перетворювання матеріалів, енергії, інформації, виготовлення продукції.

Технологія стає завершальною ланкою і формою матеріалізації фундаментальних досліджень, засобом безпосереднього впливу науки на сферу виробництва. Якщо раніше її вважали забезпечуючою підсистемою виробництва, то зараз вона набула самостійного значення, перетворившись на авангардний напрям НТП. Сучасним технологіям властиві певні тенденції розвитку й застосування [15, с. 109].

Головними з них є:
? по-перше, перехід до малостадійних процесів через поєднання в одному технологічному агрегаті кількох операцій, що раніше виконувались окремо;
? по-друге, забезпечення в нових технологічних системах мало- або безвідходності виробництва;
? по-третє, підвищення рівня комплексності механізації процесів на засаді застосування систем машин і технологічних ліній;
? по-четверте, використання в нових технологічних процесах засобів мікроелектроніки, що дає змогу одночасно з підвищенням ступеня автоматизації процесів досягати більш динамічної гнучкості виробництва [15, с. 109].

Технологічні методи все більше й усе частіше визначають конкретну форму і функції засобів та предметів праці, а отже, ініціюють появу інших напрямків НТП, витискують з виробництва технічно та економічно застарілі знаряддя праці, породжують нові машини та устаткування, засоби автоматизації.


Гендерна детермінація вибору студентами стратегії поведінки в конфлікті


План до курсової роботи:

Гендерна детермінація вибору студентами стратегії поведінки в конфлікті

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Гендерна детермінація вибору студентами стратегії поведінки в конфлікті,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Конфліктність у підлітковому віці як предмет психологічного аналізу

Термін "конфліктність" використовується різними авторами стосовно особистості, відносин, як показник соціально-психологічного клімату групи, явища, що характеризує якість управління, стан суспільства в цілому.

Всі вибрані цінності взаємопов’язані складними переходами і вивчаються як психологами, так і представниками соціальних наук (соціології, політології тощо). Конфлікт у психології розуміється або як суто особиста властивість, або як зовнішньо-внутрішнє утворення, характерне для процесу спілкування та взаємодії між людьми.

Зарубіжна психологія та конфліктологія мають досвід розвитку понад століття. За цей час накопичений значний теоретичний та емпіричний досвід, який визначає різноманітність теоретичних підходів до пояснення природи конфлікту, його попередження та вирішення. До середини ХХ століття сам конфлікт не був об'єктом дослідження психологів, а розглядався лише як частина більш загального концептуального напряму. Вчених більше цікавили або причини конфліктів, або їх наслідки, але не сам конфлікт як центральна частина дослідження. Тобто динаміка, структура, функції конфліктів не враховувалися, не створювалась типологія конфліктів. Якщо раніше проблема конфліктів була не надто цікавою для вітчизняних психологів, то за останні роки ставлення до них суттєво змінилося. У нашій країні та за кордоном було проведено та опубліковано багато досліджень, з’явилося багато теоретичних підходів до проблеми міжособистісних конфліктів, зростає кількість практичних схем вирішення конфліктів. Погляди вчених на суть конфліктів, їх значення змінюються, шляхи та методи їх вивчення відповідно теж змінюються [1, c. 84].

Поняття конфлікту добре розкрито в роботах таких вітчизняних дослідників, як Бойко В.В., Петровська Л.А., Ковальов А.Г., Бородкін Ф.М., Коряк Н.М., Єршов А.А. та інші. Згідно з їх дослідженнями, конфлікт є проявом бойових мистецтв, тобто зіткненням особистостей. Вчені Бойко В.В., Ковальов А.Г. розглядають міжособистісні стосунки в конфлікті як деструктивні відносини на емоційному, когнітивному та поведінковому рівнях.


Готельно-розважальні заклади Львівської ОТГ


План до курсової роботи:

Готельно-розважальні заклади Львівської ОТГ

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Готельно-розважальні заклади Львівської ОТГ,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1 Структура і організаційні засади функціонування готельно-ресторанних комплексів

Упродовж дослідження було виявлено, що при охарактеризуванні одночасної діяльності готелів та ресторанів використовуються такі поняття: «готельно-ресторанний комплекс», «готельно-ресторанний бізнес» та «готельно-ресторанне господарство». Зазвичай ці поняття вживають інтуїтивно та часто плутають, використовуючи як синоніми, проте їхні значення дещо відрізняються.

Отже, необхідно проаналізувати підходи до визначень таких понять, як «комплекс», «бізнес» та «господарство» для розуміння сутності цих понять та коли яке поняття доцільно використовувати. Перш за все варто визначитися, що таке комплекс. У цілому комплекс (англ. – complex) – це сукупність чогось, що становить одне ціле.

Відповідно до Наказу Державної туристичної адміністрації України № 19 від 16.03.2004 готель – це підприємство будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, що складається із шести і більше номерів та надає готельні послуги з тимчасового проживання з обов’язковим обслуговуванням [3, с. 56].

Згідно із ДСТУ 4281:2004 ресторан – це заклад ресторанного господарства з різноманітним асортиментом продукції власного виробництва і закупних товарів, високим рівнем обслуговування і комфорту у поєднанні з організуванням відпочинку і дозвілля споживачів; при цьому ресторанне господарство визначається як вид економічної діяльності суб’єктів господарської діяльності щодо надавання послуг відносно задоволення потреб споживачів у харчуванні з організуванням дозвілля або без нього [3, с. 56].

Отже, можна запропонувати таке визначення поняття «готельно-ресторанний комплекс»: це група суб’єктів господарювання, що включає в себе готелі та ресторані, які надають послуги з тимчасового розміщення та організації харчування. Також важливим є дослідження поняття «бізнес». Зазвичай під бізнесом розуміється та чи інша діяльність.


Готівкові гроші, кошти в касі підприємства, їх документування та облік


План до курсової роботи:

Готівкові гроші, кошти в касі підприємства, їх документування та облік

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Готівкові гроші, кошти в касі підприємства, їх документування та облік,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1. ГОТІВКОВІ ГРОШОВІ КОШТИ ПІДПРИЄМСТВА

Грошовий обіг — це безперервний рух грошей, які обслуговують реалізацію товарів, послуг і нетоварні розрахунки в процесі суспільного відтворення.

Готівка – грошові знаки (банкноти, монети) України, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території відповідної держави [13, с. 89].

Готівка використовується:
? для кругообігу товарів і послуг;
? для розрахунків не пов`язаних безпосередньо з рухом товарів і послуг, а саме: розрахунків по виплаті заробітної плати, премій, пенсій; по виплаті страхових відшкодувань за договорами страхування; при оплаті цінних паперів і виплат по них прибутку; по платежах населення за комунальні послуги і інше.

Готівкові розрахунки - платежі готівкою підприємств (підприємців) та фізичних осіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги), а також за операціями, які безпосередньо не пов'язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна.

Готівкова форма розрахунків має свої позитивні та негативні сторони.

Перевагами готівкової форми розрахунків є такі: повна гарантія платежів; висока швидкість платежів; неможливість виникнення дебіторської заборгованості.

Водночас слід визначити такі основні недоліки готівкової форми розрахунків: висока вартість обслуговування, зокрема, здійснення касових операцій, необхідність інкасування, збереження тощо; необхідність особистої присутності продавця і покупця; обов’язковий збіг моменту відпуску товару та його оплати; незручність здійснення розрахунків; розрахунки готівкою можуть застосовуватись у міжгосподарських взаємовідносинах, якщо це невеликі за сумою платеж

На мікроекономічному рівні грошовий обіг обслуговує кругообіг індивідуального капіталу. При цьому гроші виступають однією з функціональних форм капіталу, є його складовою й елементом багатства, яким володіє власник цього індивідуального капіталу.

На макроекономічному рівні грошовий обіг обслуговує кругообіг усього сукупного капіталу суспільства на всіх стадіях суспільного відтворення: у виробництві, розподілі, обміні й споживанні. Тому його називають ще сукупним грошовим обігом [23, с. 111].