ГОТОВЫЕ курсовые работы

(097) 64 94 232,   (093) 6000 191
Ваше имя  
Эл. почта  
Мобильный телефон  
Тема курсовой работы  
Державні унії Польщі і Литви. Утворення Речі Посполітої і ЇЇ наслідки для УкраїниДержавні унії Польщі і Литви. Утворення Речі Посполітої і ЇЇ наслідки для України

Державні унії Польщі і Литви. Утворення Речі Посполітої і ЇЇ наслідки для України1.1. Загарбання Польщею та Литвою українських земель

У ХІІІ – ХV столітті ослаблені золотоординським ярмом, українські землі стали об'єктом захоплення іноземними державами. Захоплення більшої частини українських земель Великим Князівством Литовським. Здійснення захоплення білоруських і українських земель велося князями [3, с.264]:
- Міндовгом, що захопив «Чорну Русь» (сучасну Гродненську область Білорусії);
- Вітеном і Гедиміном, що захопили велику частину білоруських земель;
- Ольгердом, що захопили велику частину українських земель та частину російських земель (від сучасних Волині до Білгородської області на сході, від Брянської області на півночі до Херсонської і Миколаївської на півдні; Ольгердом був узятий Київ);
- Вітовтом, що захопив південноукраїнський степ аж до Чорного моря в районі Одеси. Саме про це йде мова у курсовій роботі на тему – Державні унії Польщі і Литви. Утворення Речі Посполітої і ЇЇ наслідки для України.

Причинами швидкого захоплення стало те, що Русь була ослаблена золотоординським ярмом та багато князівств добровільно входили до складу Литви, намагаючись спільно з нею забезпечити свої землі від тиску Тевтонського ордена і монголо-татарського ярма. Литовські князі при забезпеченні управління завойованими руськими землями дотримувались принципу: „Старого не змінюємо, а нового не запроваджуємо”.

Політика Литви на захоплених землях була наступною:
- державна мова - староруська, закони складені на основі «Російської правди» і ін.;
- князівство було схоже на федерацію численних земель, у внутрішнє життя яких литовський князь майже не втручався, і влада там була в руках місцевої української і білоруської знаті, що одержала значну автономію в справах.

Дії литовців по захопленню українських земель не мали характеру експансії, схожої на завоювання монголів, а тому місцеве населення або зберігало нейтралітет і не чинило опору, або ж підтримувало утвердження литовського правління, яке витісняло золотоординське. В більшості випадків місцеві бояри і князі добровільно визнавали владу Литви (так київський князь Федір у 1362 р. добровільно визнав владу Ольгерда). Адже литовська влада була толерантнішою, ніж татарська.

Щоб отримату курсову роботу на тему -
Державні унії Польщі і Литви. Утворення Речі Посполітої і ЇЇ наслідки для України,
заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

План до курсової роботи:

Державні унії Польщі і Литви. Утворення Речі Посполітої і ЇЇ наслідки для України


Характеристика образів у романі Е.М.Ремака Тріумфальна арка


План до курсової роботи:

Характеристика образів у романі Е.М.Ремака Тріумфальна арка

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Характеристика образів у романі Е.М.Ремака Тріумфальна арка,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Аналіз життя і творчого доробку Е.М.Ремарка

Творчість Е.-М. Ремарка (1898-1970) стала популярною ще за його життя. Його книги було перекладено на 50 мов і видано надзвичайно великими для того часу тиражами. Достатньо сказати, що вже перший роман письменника "На Західному фронті без змін" (1928) розійшовся у кількості 3,5 млн. примірників, що стало рекордом для усієї книжкової індустрії. Видатний письменник належав до "втраченої генерації" і представляє саме таку літературу. Головна тема творчості - показ життєвої долі молодих людей, які стали жертвами безглуздої Першої світової війни, "втраченою генерацією" для людства.

Еріх Марія Ремарк - яскрава, талановита, дотепна і романтична особистість. Його називали "Лицар честі і пера". На біографію митця наклала відбиток уся історія XX століття: дитинство і юність у кайзерівський час, Веймарська республіка і, нарешті, роки вигнання, проведені в США та Швейцарії. Його доля нагадувала долю славетного Данте, який теж більшу частину життя провів за межами батьківщини, усім серцем вболіваючи за неї: "Я народився у часи гасових ламп, - писав Ремарк, - пережив період розвитку електрики та авіації. Якщо проживу 10-15 років, то дочекаюся польоту на Місяць. Наука подолала все. Лише людям не вдалося стати ближче один до одного... У більшості ми не зробили ні кроку... Це страшне протиріччя. І незважаючи на все це, я вірю, що люди знайдуть шлях один до одного. Я не наївний оптиміст, але чи неможливо, щоб люди навчилися одне в одного доброму?" [16, с. 56].

Еріх Марія Ремарк народився 22 червня 1898 року в провінційному містечку Оснабрюці, в Нижній Саксонії. Батько письменника Петер Франц Ремарк походив із династії ремісників середнього достатку був палітурником. Мати Анна Марі займалася вихованням дітей.


Христианизация Исландии. Принятие закона о христианстве


План до курсової роботи:

Христианизация Исландии. Принятие закона о христианстве

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Христианизация Исландии. Принятие закона о христианстве,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Открытие Исландии

Исландия – остров в северной части Атлантического океана, расположенный к западу от Норвегии, к востоку от Гренландии и к северу от Британских островов.

Заселение Исландии произошло в начале Средних веков, когда соседние страны уже были обитаемы в течение многих тысяч лет. Специфика истории Исландии состоит, следовательно, в том, что она не имела, «доисторического» периода.

Однако сам остров был, вероятно, открыт гораздо раньше, и в нашем распоряжении есть сказания и легенды, которые подтверждают именно такое предположение. От греческих и римских авторов мы знаем о Туле, или Крайней Туле, самом северном острове в мире, который расположен в шести днях плавания от Британских островов и очень близко от замерзшего моря. Такие сведения сообщает и исследователь Пифей из Массилии, живший около 300 г. н.э.1. Не доказано, что этот северный остров был Исландией, но Туле остается самым древним названием страны, которое некоторое время использовали в Средние века.

Не так давно при раскопках на юге и юго-востоке Исландии были найдены римские медные монеты, относящиеся примерно к 300 г. н.э. Трудно сказать, как они попали в Исландию. Возможно, их привезли с собой скандинавские колонисты в IX или Х в.; но нельзя исключать, что они нашли их в остатках каких-то ранних поселений. Поэтому можно предположить, что около 300 г. до н.э. или немного позднее римские корабли (скорее всего, из Англии, которая тогда была римской провинцией) могли приплыть на остров2.

Открытие Исландии и ее древнейшая история описаны в сагах. Наиболее важным письменным источником является знаменитое сочинение Ари Торгильссона «Книга исландцев», созданное около 1120 – 1130-х годов. Ари, по прозвищу Ученый, принадлежал, вероятно, к наиболее знающим и образованным кругам жителей острова, а его труд явился результатом серьезных исследований истории страны, примерно до 1120 года. Это небольшое сочинение с четкой хронологией.


Художні особливості романтичних новел Н. Готторна


План до курсової роботи:

Художні особливості романтичних новел Н. Готторна

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Художні особливості романтичних новел Н. Готторна,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Загальна характеристика американського романтизму

Формування американської культури, зокрема літератури, відбувалося паралельно з бурхливим соціально-економічним розвитком Сполучених Штатів як незалежної держави. Молода країна невпинно формувала власну економіку, торгівлю, промисловість, фінанси, розбудовувала нові міста.

Створення національної культури, гідної молодої держави, було проголошене невідкладним завданням. І саме в цей час провідним напрямом у літературі Англії, Франції, Німеччини став романтизм; американські художники саме в ньому знайшли співзвучність своїм ідейно-художнім шуканням, продовжуючи розвивати у своєрідних національних умовах традиції європейських майстрів, зокрема В.Скотта і Е. Гофмана.

Значну роль у становленні філософських засад романтизму США відіграли твори французьких просвітителів, ідеї Французької революції. У творчості американських письменників досить часто відбувався певний синтез просвітительських ідей і нових романтичних форм [4, c. 85].

За часовими проміжками американський романтизм розвивався трохи пізніше від західноєвропейського і займав передові позиції з кінця 10-х років до початку 60-х рр. ХІХ ст. Точкою відліку стала поява книжки романтичних новел В.Ірвінга (1819 р.), а криза американського романтизму характерна для переломного періоду в історії США – роки громадянської війни між Півднем і Північчю. Остаточна перемога капіталістичної Півночі над сільськогосподарським рабовласницьким Півднем співпала з тотальним поширенням у літературі реалістичного напряму. Однак це не означало, що романтизм цілком зник з творів американських авторів. Він ввійшов – як окремі структури, характери, елементи – у творчість багатьох письменників-реалістів. Складним поєднанням романтизму і реалізму стала творчість У. Уїтмена. Романтичні мотиви органічно вплетені у творчість М. Твена, Д. Лондона та інших письменників США кінця ХІХ – початку ХХ ст.


Циклічний характер розвитку економіки України


План до курсової роботи:

Циклічний характер розвитку економіки України

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Циклічний характер розвитку економіки України,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Причини циклічного розвитку економіки

Світова та вітчизняна економічна наука розробила теорії циклічного розвитку та економічних криз в кінці ХІХ - середині ХХ ст. і запропонувала конкретні шляхи подолання кризових явищ та пом`якшення їх соціальних наслідків. Згідно праць відомих економістів - К. Маркса, М. Туган-Барановського, Н.Д. Кондратьєва, Р. Гильфердінга, П. Самуельсона А. Афталіона, М. Бунятяна, М. Фрідмана, Грищука В.В. та ін. - процес економічного зростання передбачає безперервний розвиток, але практика свідчить, що ця безперервність неоднорідна і має свої фази, стадії і особливості, а саме, періодично спостерігаються стадії: стабільного розвитку економіки, пожвавлення підприємницької діяльності; загострення всіх суперечностей суспільного відтворення, в тому числі між виробництвом та споживанням, попитом та пропозицією, з наступним застоєм у всіх галузях економіки.

Економіка будь якої країни проходить, періодично повторюючи періоди росту обсягів національного виробництва та їх скорочення. Ідентичність, динамка та стабільність процесу повторів проходження національною економікою певних станів дає можливість стверджувати про циклічність її розвитку.

Економічний цикл – це сукупність певних станів національної економіки, що періодично повторюються (в деяких наукових колах його ще називають циклом ділової активності), а саме: здійснюється постійна зміна підйомів та спадів ділової активності, розширення та скорочення обсягів національного виробництва. Перехід від однієї фази циклу до іншої здійснюється автоматично-на базі ринкових регуляторів.

Циклічність вважається закономірним явищем фінансово-господарського життя спільноти в умовах ринку і виробництва, що розвивається. При цьому коливання фаз що знижуються та фаз, що підвищуються в процесі економічного зростання супроводжуються істотними модифікаціями в структурі економіки, динаміці цін, обсягах виробництва, співвідношеннях продуктивності праці і доходів, нагромадженні і споживанні, виробництві засобів виробництва і виробництві предметів споживання.


Цитатник як форма вираження громадської позиції


План до курсової роботи:

Цитатник як форма вираження громадської позиції

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Цитатник як форма вираження громадської позиції,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1 Поняття громадської позиції людини

У Загальній декларації прав людини вказується, що кожна людина має зобов’язання перед державою, у якому тільки й можливий вільний і повний розвиток особистості.

Громадянин, який хоче жити в демократичному суспільстві, який хоче бути господарем свого життя, завжди проявляє свою громадянську позицію. Така позиція вимагає перш за все відповідального ставлення до виконання громадянського обов’язку.

Наприклад, брати участь у виборах - це не тільки право громадян, але й дуже відповідальне завдання. Щоб зробити правильний вибір, виборець повинен бути добре обізнаний про проблеми країни і повинен знати, що пропонують народу депутати. Не менш важливо вміти висловлювати свої погляди, підтримувати справедливе рішення або протестувати проти помилкового і несправедливого.

Участь в управлінні державою, почуття любові до Батьківщини починається з невеликих справ на загальне благо твого міста, селища, села. Це може бути облаштування або ремонт дитячого садка, організація самоврядування у школі, благоустрій двору, посадка дерев та квітів у місті, селі, біля школи, захист навколишнього середовища від забруднення і т.д.

Громадянська позиція виявляється в їх прагненні обговорювати і вирішувати загальні проблеми [16].

Громадянська позиція людини лежить в основі духовного виховання у сучасному суспільстві. Духовність людини розглядають як складну систему, одну з складових структури особистості. На сьогоднішній день відбувається занепад морально-духовних цінностей, що відображається у протиставленні ціннісних орієнтацій. Сам процес духовного становлення особистості деякі науковці розглядають як усвідомлення нею єдності з навколишнім світом. Головним з завдань у сучасному суспільстві є допомога в осягненні людиною світової і власне української культури і духовності. Коли відбувається власне усвідомлення як важливої ланки суспільства, починає зростати і громадянська позиція людини як громадянина держави.


Чинники внутрішнього середовища та їх вплив на ефективність діяльності туристичного підприємства


План до курсової роботи:

Чинники внутрішнього середовища та їх вплив на ефективність діяльності туристичного підприємства

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Чинники внутрішнього середовища та їх вплив на ефективність діяльності туристичного підприємства,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Суть та значення впливу чинників внутрішнього середовища на діяльність організації

Відомо, що на підприємство в процесі його діяльності впливають фактори внутрішнього середовища, зовнішнього середовища і макросередовища (рис. 1.1) [1].

Внутрішнє середовище підприємства є джерелом його ефективного функціонування, оскільки включає потенціал розвитку на певному проміжку часу. Але внутрішнє середовище може також бути і джерелом проблем і навіть банкрутства підприємства у тому випадку, якщо потенціал не забезпечує ефективного функціонування підприємства.

Внутрішнє середовище підприємства як частина загального середовища знаходиться у рамках підприємства і безпосередньо впливає на ефективність функціонування підприємства.

Внутрішнє середовище має декілька аспектів, кожен з яких включає набір ключових процесів та елементів і складає потенціал підприємства. Загально прийнято включати до внутрішнього середовища підприємств:

? кадровий потенціал який охоплює такі процеси, як: взаємодія менеджерів і робітників; наймання, навчання і кар’єрне зростання кадрів; оцінка результатів праці і стимулювання; створення і підтримка взаємовідношення між працівниками і т. п.;
? організаційний потенціал включає: комунікаційні процеси; організаційні структури; норми, правила, процедури; розподіл прав і відповідальності; ієрархію підпорядкування;
? виробничий потенціал включає різні характеристики процесів виробництва продукції, постачання і ведення складського господарства; обслуговування технологічного парку; здійснення досліджень і розробок;
? маркетинговий потенціал охоплює ті процеси, що пов'язані з реалізацією продукції: ціноутворення, просування продукту на ринку, вибір ринків збуту і систем розподілу;


Шевченківські місця міста Києва


План до курсової роботи:

Шевченківські місця міста Киева

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Шевченківські місця міста Киева,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Дитячі спогади Т.Шевченка про Київ

Найперші враження від міста на Дніпрі Тарас отримав іще в дитячі роки, побувавши тут із почтом пана Енгельгардта ще в 1829 році. Коли згодом, під час навчання в Академії мистецтв у Петербурзі, Шевченко складав свої ранні поезії, за їхніми рядками де-не-де поставав Київ.

Єдине джерело інформації про дитинство Шевченка у Києві – це народні перекази.

Коли вперше Тарас Григорович жив у Києві, вже там він почав малювати картини. Перекази розповідають одну історію, яка яскраво свідчить про Тараса Григоровича [26, с. 26].

Одного разу до малого Тараса зайшов один великий пан і просить, щоб Шевченко змалював його.

Балакаючи з ним, Тарас Григорович швиденько накреслив олівцем портрет того пана. От пан став питати Тараса Григоровича:

- Скільки буде коштувать, коли змалювати з мене портрет?
Тарас Григорович запросив з нього сто п’ятдесят карбованців. А пан йому каже:
- Що це ви так дорого хочете?
- Дорого? Тоді це буде коштувати триста карбованців.
Пан розсердився й пішов од нього.
А Тарас Григорович узяв портрет, що накидав олівцем з того пана, приставив до нього ослячі вуха, поніс у магазин і сказав продавцеві:
- Постав цей портрет на вітрині, а хто купить, нехай заплатить п’ятсот карбованців.
От іде раз пан вулицею, дивиться – на вітрині стоїть його портрет, тільки з ослячими вухами. Він до продавця, а там покупець стоїть і питає:
- Скільки стоїть осел, що на вітрині?
- П’ятсот карбованців.
Пан підійшов і каже:
- Цей портрет я заберу.
Вийняв п’ятсот карбованців і заплатив. А покупець стоїть і каже:
- Гарний осел, та не мені дістався.


Шляхи зростання вхідних грошових потоків Аваль


План до курсової роботи:

Шляхи зростання вхідних грошових потоків Аваль

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Шляхи зростання вхідних грошових потоків Аваль,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Поняття та класифікація операцій банківської установи та пов’язаних з ними грошових потоків

Для забезпечення виконання своїх функцій та досягнення стратегічних та тактичних цілей банки здійснюють відповідні операції, постійно намагаючись збільшувати їх кількість та підвищувати якість.

Усі банки незалежно від форми власності, величини капіталу та спеціалізації виконують [2, c. 36]:

? операції зі залучення тимчасово вільних грошових коштів у депозити (депозитні операції);
? операції, пов'язані з розрахунково - касовим обслуговуванням клієнтів (розрахункові та касові операції);
? операції з кредитного обслуговування клієнтів (кредитні операції).

Зазвичай, коло операцій, що їх виконують банки, значно ширше, але саме ці операції є обов'язковими і належать до суто банківських операцій. Згідно зі ст. 47 Закону України «Про банки і банківську діяльність», здійснювати їх у сукупності мають право тільки юридичні особи, які мають банківську ліцензію [14]. Саме тому їх називають базовими операціями банків.

Банківські операції відображаються окремими статтями в балансі банку. Залежно від того, в якій частині балансу вони обліковуються, їх поділяють на пасивні й активні.

Нині основна маса українських банків спроможна якісно виконувати не більше 40-50 видів операцій та послуг. У той же час провідні іноземні банки пропонують більш як 500 видів.

Загалом банківська діяльність зводиться до здійснення банківських операцій, надання послуг та пропозиції продуктів. Насамперед з'ясуємо особливості та відмінності понять «банківські операції», «банківські послуги» і «банківські продукти», оскільки між ними існують суттєві розбіжності, які на практиці зовнішньо розрізнити дуже важко. Передусім, це пов'язано з тим, що окремі банківські операції та послуги взаємопов'язані, надаються клієнтам одночасно і в єдиному пакеті.


Шляхи розвитку підприємства в конкурентному середовищі


План до курсової роботи:

Шляхи розвитку підприємства в конкурентному середовищі

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Шляхи розвитку підприємства в конкурентному середовищі,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1 Суть, види та економічний зміст розвитку підприємства

Поняття розвитку в сучасній науці знайшло значне відображення і має глибоке, хоча й не повністю узгоджене філософське обґрунтування. Перші еволюційні та стрибкоподібні уявлення щодо розвитку як зміни частини буття зустрічаються ще в роботах Анаксімандра, Емпедокла та Демокрита [13, c. 145]. Аристотель запропонував розуміти розвиток як певний принцип, згідно з яким сутність явища є елементом, що є необхідним в системі цілого. Надалі розуміння розвитку конкретизувалося, зокрема в німецькій класичній філософії.

Певним винятком з числа робіт, які присвячені управлінню розвитком, може слугувати робота, в якій розглянуті різні точки зору щодо загально філософського розуміння розвитку. Але, по-перше, слід зазначити, що С.В. Мочерний, хоча й надає досить повне визначення категорії розвитку, трактує його тільки як принцип, а, по-друге, не включає в зміст розвитку процеси становлення системи та її переходу в якісно інший стан [25, с. 114], що представляється вельми дискусійним.

В менеджменті отримали поширення поняття «сталий розвиток підприємства», «керований розвиток підприємства», «організаційний розвиток». Так, А.В. Черних [37, c. 45] під сталим розвитком підприємства пропонує розуміти обумовлений впливом факторів внутрішнього і зовнішнього середовища та такий, що характеризується збільшенням його потенціалу, попиту на продукції, масштабу діяльності, можливістю забезпечити безперервний процес виробництва та зберігати платоспроможність протягом тривалого періоду часу процес змін, які трапляються у функціонуванні підприємства. А.В. Черних не тільки надає поняття сталого розвитку, але й показує його взаємозв'язок із характеристиками підприємства, такими як адаптивність, гнучкість, організованість, сталість, надійність, економічна безпека, стабільність тощо. Однак, слід зазначити, що причинно-наслідковий характер такого зв'язку залишається недослідженим і потребує додаткового аналізу.


Що внесла сучасність в храмову архітектуру Києва 19-20 століття


План до курсової роботи:

Що внесла сучасність в храмову архітектуру Києва 19-20 століття

Щоб отримату курсову роботу на тему -

Що внесла сучасність в храмову архітектуру Києва 19-20 століття,

заповніть форму, що розташована на цій сторінці.

Вартість курсової роботи - 150 гривень.

Оплата здійснюється на картку Приватбанку

.

Частина роботи для ознайомлення:

1.1. Характеристика основних стилів храмової архітектури Києва 19-20 ст.

У ХІХ ст. український народ зазначає найгірших днів царської російської реакції, яка поступово, але рішуче і жорстоко, ліквідовує автономність України. Такий національний і культурний гніт відображається неминуче на мистецькому житті України, особливо її столиці. В Києві замість артистичної творчості появляються нові будови, розроблені на основі шаблонів, надісланих з Москви і Петербургу. Нарешті, в 1800 році виходить указ російського керівництва про заборону будувати церкви українського типу.

Замість цього, в Києві починають будуватись церкви у псевдовізантійському стилі. Однак, українська творчість не зникає, вона починає пристосовувати шаблонні проекти храмової архітектури до свого смаку і створює низку нових храмових споруд.

Остання стадія класицизму у храмовій архітектурі наступає у другій половині ХІХ ст. за часів правління російського царя Миколи І, коли будівлі набирають особливо суворих форм. В цей час досить поширеною формою храмів були ротонди з колонами, однак без яскравих ампірових форм. Останні були винаходом українських архітекторів, втілених у таких спорудах, як церква Різдва Христового на Подолі (1809), «Аскольдова могила» (1810), церква Гощівського монастиря тощо [17, с. 112].

У техніці будівництва на Київщині спостерігається поступовий спад у другій половині ХІХ ст., який особливо посилюється наприкінці століття.

Усі спроби створити фахову школу архітектури в Києві припинялися Москвою, хоча аналогічні школи активно розвивались в Москві і Петербурзі, куди й змушували їхати українських майстрів. Саме так наприкінці ХІХ в Росії активізувався псевдо візантійсько-руський стиль. Цей стиль насильно впроваджувався в церковному будівництві Києва. Тоді ж були знищені такі шедеври будівництва княжої доби, як Десятинна церква (Х ст.), а на їх місці збудовані без вартісні будівлі [17, с. 112].